top of page

סובב מונבלאן 11 ימים

חופשה ב -

צרפת

Stop sales for 2024

%D7%9E%D7%96%D7%92%20%D7%90%D7%95%D7%99%
קל.jpg
152
ק"מ
11
ימים

המחיר לאדם בחדר זוגי
מחיר ליחיד בחדר זוגי צור קשר

€ 1,190

החל מ -

 כל תאריך שתבחרו :

מ 17 ליוני עד 19 לספטמבר
ההתחלה בימים שני או שלישי מוזילה את המחיר

סובב מונבלאן
מסלול ההליכה סובב מונבלאן (Tour du Mont Blanc) מוביל אתנו סביב לענק האגדי מונבלאן (בצרפתית: Mont Blanc "הר לבן"), מונטה ביאנקו (באיטלקית: "הר לבן") או לה דאם בלאנש (בצרפתית "הגברת הלבנה"), הוא ההר הגבוה בהרי האלפים והשני בגובהו ביבשת אירופה. המון בלאן הוא במקום ה-11 בגובהו בעולם וגובהו מוערך בכ-4,807 מטרים. כל יום נצפה בהר המרשים מזווית שונה ומראה חדש , הדרך עוברת דרך תרבויות שנות בשלוש ארצות צרפת  איטליה ושווייץ המסלול מסומן היטב והוא מבוסס על דרכים עתיקות שקיימות עוד מימי קדם. זאת הקלסיקה המפוארת של הרכס האלפיני.


הזמנות לעונה הקרובה ניתן לשלוח עד סוף נובמבר 


המסלול :

יום 1: הגעה עצמית ל- שמוני (Chamonix)
את יתרת היום תוכלו לבלות בשוטטות בעירה היפה ועליזה , לעשות קצת קניות או לפנק את את עצמכם לפני המסע בספא.

לינה ב -שמוני (Chamonix) במלון B&B בסיסי (לא כולל ארוחת ערב) עם שרותים צמודים.
(אותו מלון ברמה 1 ורמה 2).


יום 2 : מ -שמוני (Chamonix) - לה קונטמין (Les Contamines) - לה בלם (Refuge La Balme) או נון בורט (Refuge Nant Borrant).

היום מתחיל בנסיעה באוטובוס מקומי  מ -שמוני (Chamonix) ל- לה אוש (Les Houches) משם עם הרכבל בלוויו (Bellevue בצרפתית נוף יפה) נעלה עד לגובה של 1,800 מטר (מכאן יוצאת הדרך הצרפתית לפסגת ה- מונבלאן 4,810 מ' "French normal route" דרך בקתת גותר Gouter בגובה 3,800 מטר), אנחנו נלך לכיוון השני על קצה ההר עד ל- קול דה ווזה (Col de Voza) וכאן נתחיל לרדת לכיוון העמק, כאן אפשר לראות האת השיטה ההררית לבניית גגות אבן, הדרך עוברת דרך כפרים קטנים וממשיכה לאורך הנהר בון נאנט (Bon Nant) עד לה קונטמין (Les Contamines),לאחר מכן ממשיכים לאורך שביל רומי עתיק ואחד השבילים המפורסמים ביותר של אירופה, על פני כרי דשא פורחים ויערות מרשימים אל הבקתה, בקתת הרים טיפוסית עם נוף עוצר נשימה. (אפשר לקחת מונית בלה קונטמין  מקצר ב 7-8 ק"מ)
הליכה 20.5 ק"מ (6 שעות) עליה מצטברת 280 מטר, ירידה מצטברת 930 מטר.
רמה 1 לינה ב- Refuge La Balme בחדר פרטי, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.

רמה 2 לינה ב-Refuge Nant Borrant חדר משותף, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.


יום 3 : לה קונטמין (Les Contamines) - לה שאפיו  (Les Chapieux )

המסלול של היום לוקח אתכם דרך Plan des Dames עד קול דו בונהום (2329 מ ') ואז עוד מעט למעלה עד קול דה לה קרואה דו בונהום (2479 מ'). תראה שילוב מוזר של אבנים המסמן את ראש המעבר ממנו תוכל להתפעל מהעמקים המשתרעים לאורך קילומטרים סביבך. מהמעבר עוברים ירידה ארוכה דרך כרי הדשא הפתוחים של Vallee des Chapieux, עוברים נחלים קטנים וחוצים בקתות הרים. בתחתית הירידה מגיעים לכפר הזעיר Les Chapieux. האירוח שלכם הלילה הוא מלון הררי פשוט.

המסלול של היום לוקח אותנו דרך הקבר המסתורי Plan des Dames (לפי המסורת מתחת לגל האבנים קבורות גברת האנגלית והמשרתת שלה שמתו כאן במהלך סערה, לא לשכוח להוסיף אבן נגד עין רעה), נמשיך במסלול לעבר מעבר ההרים בינום (Bonhomme pass) בגובה 2,329 מטר בין הרכס של ה- מונבלאן (Mont-Blanc massif) לבין הרכס של בופותאן (Beaufotain).המסלול ממשיך עד מעבר ההרים קראס די בונום (Col de la Croix du Bonhomme) בגובה 2,479 מטר מראה מדהים של הר פריי (Mont-Pourri) שגובהו 3,779 מטר. הירידה למטה דרך האחו האלפיני תוביל לעבר העיירה האלפינית לה שאפיו  (Les Chapieux).
הליכה 15 ק"מ (7 שעות), עליה מצטברת 900 מטר, ירידה מצטברת 900 מטר,
לינה במלון מטיילים ב- לה שאפיו (Les Chapieux)

רמה 1 הלינה בחדר פרטי, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.
רמה 2 הלינה ב- חדר משותף, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.


יום 4 : לה שאפיו (Les Chapieux ) - קול דה לה סאניה (col de la Seigne) - ואל וני (val Veny) - קורמאייר (Courmayeur)
היום הוא היום הארוך והתובעני ביותר של המסלול, אבל בהחלט נופי מאוד, עם נופים מפתיעים כל הדרך.(בעונה אפשר לקצר בנסיעה קצרה בתחבורה ציבורית 3 €, מחוץ לעונה מונית ל- "עיר הקרחונים" וויל דה גלאשור (Ville des Glaciers ) שבגובה 1,800 מטר מקום שנוכל לראות את החוות שמייצרות את גבינת הבופור (Beaufort) מפורסמת), מכאן נעלה לעבר האחו האלפיני המקסים של מעבר ההרים לה סאני (La Seigne pass (2516 m) ונעבור את גבול מצרפת לאיטליה , נקודת תצפית מדהימה לעבר פסגת המון בלן של קורמאייר (Mont-Blanc of Courmayeur).  המחט השחורה (Aiguille Noire de Peutere) ופסגת היורסיס גרנדה (Grandes Jorasses) נראים מאוד קרובים,הירידה מכן תיקח אותנו לעמק ואל וני (val Veny) נמצא בקצה הקרחון מיאגה (Miage glacier).

אם מקום הלינה שלכם הוא קורמאייר (Courmayeur) תמשיכו בהליכה עד עד תחנת האוטבוס בלה ויסאיל (La Visaille) כ 5 ק"מ ושם נסיעה קצרה בתחבורה ציבורית (15 דקות 3 €) תעביר אתכם לקורמאייר (Courmayeur) בירת האלפים האיטלקיים (רק ברמה 1).

הליכה 14/19 ק"מ (5 שעות הליכה), עליה מצטברת 1,250 מטר, ירידה מצטברת 1,180 מטר.

רמה 1 לינה ב- Courmayeur בחדר פרטי, שרותים ומקלחת פרטיים ללא ארוחת ערב.
רמה 2 הלינה ב- Val Veny
בחדר משותף, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.

יום 5: קורמאייר (Courmayeur)  - ואל פארה (Val Ferret).

היום מחולק לשתי אפשרויות : במידה ולינה הייתה  בואל וני (val Veny) נלך כ- 5.5 ק"מ לתחנת האוטובוסים ב - La Visaille נסיעה קצרה בתחבורה ציבורית (15 דקות 3 €) תעביר אותנו לקורמאייר (Courmayeur) בירת האלפים האיטלקיים. היום אפשר "לשחרר" קצת את הקצב ולבקר בעירת הסקי הנחמדה לפני העליה התלולה שלפנינו. אחרי העליה רמה של עצי מחט לעבר ואל פארה (Val Ferret) ,הדרך חוצה פלגי נחל רבים וברקע הצלילית של הר גרנד ג'וראס המרשים שגובהו 4,208 מטר (Grand Jorasses) 
(אם את מרגישים עייפים נסיעה קצרה בתחבורה הציבורית (15 דקות 3 €) תיקח אותנו מהעיירה האיטלקית קורמאייר (Courmayeur) עד לכפר ואל פארה (val Ferret). 
הליכה 12 ק"מ (5 שעות הליכה)  ,עליה מצטברת 900 מטר , ירידה מצטברת 450 מטר
או הליכה  5.5 ק"מ, עליה 300 מטר, ירידה 800 מטר. 
לינה במלון מטיילים ב- ואל פארה (Val Ferret)

רמה 1 הלינה בחדר פרטי, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.

רמה 2 הלינה בחדר משותף, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.


יום 6: ואל פארה (  Val Ferret) - לה פאולי (La Fouly )

נתחיל את היום בהליכה של 4 ק"מ לעבר הגבול השווייצרי תוך עליה הדרגתית של 150 מ' (אפשר "לחסוך" את העליה האמצעות אוטובוס מקומי של חברת SAVDA שנוסע עד בקתת אלנה (Rifugio Elena). ואז נמשיך אל מעבר הגבול לשווייץ, מנקודת במעבר על פסגת  Col du Ferret בגובה 2537 מטר נוכל לראות את הקרחונים העד Triolet ו - Pre de Bar המרשימים .הירידה היא דרך שדות פתוחים רחבים עם מעט מאוד סימנים של היישוב האנושי אנחנו חולפים על פני כמה בקתות הרים ואז מתקרבים לכפר הקטן פארה (Ferret)  ולעבר לה פאולי (La Fouly ), שביל עובר דרך נוף אידאלי של יערות, נחלים וגשרי עץ ציוריים. נבלה את הלילה בכפר La Fouly.

הליכה 18/14 ק"מ (5.5 שעות הליכה), עליה מצטברת 870 מטר, ירידה מצטברת 920 מטר.
לינה במלון מטיילים ב-לה פאולי (La Fouly ).

רמה 1 הלינה בחדר פרטי, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.

רמה 2 הלינה בחדר משותף. שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.


יום 7 : לה פאולי (La Fouly) - שמפקס-לאק (Champex-Lac)

לאחר המאמץ של הימים האחרונים היום הוא יום הליכה קל יותר. אומנם מרחק ההליכה קצת ארוך אבל העליות והירידות הרבה פחות דרמטיים, הדרך מ- לה פאולי (La Fouly) היא לאורך נחל Dranse de ferret בין עצי יער, קירות , וזרמי מים , בהמשך נלך בתוך כרי דשא אלפני עד לכפר היפה Les Arlaches שבנוי בבניה המסורתית מעץ ואבן שמאפיינת את האזור, מכאן נטפס בעליה לא תלולה בדרך הפסלים ל - Orsieres , כאן הדרך יורדת לאגם שמפקס-לאק (Champex-Lac) עולה לאתר הסקי La Breya ממשיכה לאתר הסקי ארפטה (Arpette) שבו אתם מבלים את הלילה.

הליכה 18 ק"מ (6 שעות הליכה), עליה מצטברת 700 מטר, ירידה מצטברת 715 מטר.
לינה במלון מטיילים ב-שמפקס(Champex).

רמה 1 הלינה בחדר פרטי, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.

רמה 2 הלינה בחדר משותף. שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.


יום 8: שמפקס-לאק (Champex-Lac) - טרייאנט (Trient)
הדרך מ- שמפקס-לאק (Champex-Lac) ל- טרייאנט (Trient) היא דרך מרהיבה ביופייה שעוברת דרך  Fenêtre d'Arpette (החלון של ארפטה) בגובה 2,665 מטר מקום שממינו יורדים לאורך קרחון טרייאנט (Glacier du Trient) עד לכפר טרייאנט (Trient) שנמצא על הכביש בין מרטיני Martigny  ל- שאמוני (Chamonix).
במזג אויר גרוע יש דרך חלופית דרך -Champex-d'en Haut (בתרגום חופשי שמפקס עילית) המסלול עובר ביערות קרירים ודשא אלפיני ומגיע לגובה של 2,050 מטר ומביא אותנו ל- Col de la Forclaz בהמשך ל-  טרייאנט (Trient) היעד מקום הלינה של היום.

הליכה 15.5 ק"מ (7 שעות הליכה), עליה מצטברת 700 מטר, ירידה מצטברת 1,125 מטר.

לינה במלון מטיילים ב-טרייאנט (Trient).

רמה 1 הלינה בחדר פרטי, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.

רמה 2 הלינה בחדר משותף, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.


יום 9: טרייאנט (Trient) - ארג'נטייר (Argentière)

בהליכה מ- טרייאנט (Trient) ל - ארג'נטייר (Argentière) תהיה לנו ההזדמנות לראות את ה- מונבלאן מהצד היפה שלו . המסלול עובר דרך אגם אגם צ'רמילון 2271 מטרים (Lac de Charamillon) מעל אתר הסקי של לה טור (Le Tour), ממשיך לעבר הקרחון המרשים טור (Glacier du Tour) וחזרה לצרפת.  שביל סלעי מלהיב לאורך פסגת ההר מאפשר לכם ליהנות מנופים מדהימים של הקרחון והעמקים שמסביב. כאשר אתם מגיעים לגבול בין שוויץ לצרפת, אתם יכולים לראות את מונט בלאן בוהק בלבן, במיוחד בימי שמש ובהירים.מכאן אתה יורד את קטע של הליכה האחרון  עד שתגיע ל - ארג'נטייר (Argentière).

מטיילים ברמה 1 יקחו אוטבוס או רכבת ל 2 לילות ב-שמוני  (Chamonix-Mont Blanc)

הליכה 14.5 ק"מ (5.5 שעות הליכה), עליה מצטברת 986 מטר, ירידה מצטברת 906 מטר.

רמה 1 לינה ב-שמוני  (Chamonix-Mont Blanc)  במלון B&B בסיסי (לא כולל ארוחת ערב) עם שרותים צמודים.

רמה 2 לינה ב-Argentière בחדר משותף, שרותים ומקלחת משותפים, ארוחת ערב.


יום 10: ארג'נטייר (Argentière) - שמוני (Chamonix)

מטיילים ברמה 1 יקחו אוטבוס או רכבת בחזרה ל- ארג'נטייר (Argentière)
ההליכה היום היא ממש ארוכה וכדאי לצאת מוקדם ככל האפשר,מחילים את המסלול בכפר לה פראסראנדס (Les Frasserands) עם בתי העץ הטיפוסיים של האלפים הצרפתיים. לאחר המעבר דרך הכפר נתחיל לטפס במעלה הגבעה, לתוך הפארק הטבעי היגויילס רוגז' (Aiguills Rouges) כאן נצטרך להחליט אם אנחנו רוצים להמשיך לטפס אל לאק בלאן (זה כרוך לטפס על סולם ברזל, אז אם אתה סובל מסחרחורת או פחד גבהים עדיף לא לעשות את זה) או להתחיל לרדת ל- לה פליזאר La) Flegere) מסלול פנורמי מאוד, מולך המסיב של מונבלן (Monte Blanc Massif), עד שתגיע לפלנפרז (Planpraz), שם הרכבל ייקח אותך ל- שמוני Chamonix (האחרון הוא בשעה 17:00). אם אתם עייפים או קצרים בזמן אתם יכולים גם לקחת את הרכבל ב-  La Flegere.

הליכה 19.5 ק"מ (9 שעות הליכה), עליה מצטברת 1,623 מטר, ירידה מצטברת 971 מטר.
אפשרות שניה
הליכה 17.5 ק"מ (9 שעות הליכה), עליה מצטברת 1,443 מטר. ירידה מצטברת 789 מטר.
 לינה ב -שמוני (Chamonix-Mont Blanc) במלון B&B בסיסי (לא כולל ארוחת ערב) עם שרותים צמודים.
(אותו מלון ברמה 1 ורמה 2).


יום 11 : אחרי ארוחת בוקר נתחיל במסע חזרה הביתה.

(ניתן בתוספת תשלום לשדרג את המלון או להוסיף לילות בשאמוני)

המחיר כולל:

 • לינה במלונות כפריים או משפחתיים של 2 או 3 כוכבים  בחדרים פרטיים עם מקלחת ושירותים צמודים.(כל שינוי מסטנדרט הזה יובא לידיעת והחלטת הלקוח מראש).

 • אירוח במלון הסטנדרטי שמופיע בתיאור הטיול מותנה בזמינות, במידה והתפוסה מלאה יוצע מלון אלטרנטיבי לעיתים בתוספת/הורדת מחיר .

 • מדי יום ארוחת בוקר.(ארוחות נוספות לפי התוכנית)

 • העברות עם רכב לפי התוכנית.

 • העברת הציוד ממלון למלון לפי התוכנית .(תיק 1 למטייל !)

 • מפות תיירות ותיאור מפורט של המסלול באנגלית.
  ​  (ישלח במייל לכל משתתף ).

 • שירות גיבוי (קו חם) במהלך הטיול לכל תקלה מנהלתית .

 • קבצי ניווט בתקן GPX (קיים לרוב המסלולים).

 • דמי טיפול של 20 € למשתתף. 

המחיר אינו כולל:

 • טיסות אל ומארץ היעד.

 • העברות לנקודת ההתחלה ומנקודת הסיום.

 • ארוחות שאינן מופיעות בתוכנית.

 • תוספות מזון ושתיה.

 • ביטוח בריאות, חילוץ, ציוד וביטול נסיעה.

 • נסיעות שאינן כלולות או מופיעות בתוכנית.

 • מס עירוני אם נדרש במלון.

 • דמי כניסה לאתרים.

 • הוצאות אישיות . 

תנאי תשלום וביטול : 

 • תחילת החופשה (ההגעה לנקודת תחילת מסלול ההליכה).

 • בעת ההזמנה נדרשת מקדמה הסכום יופיע בהצעת המחיר.

  • במידה ולא ניתן לארגן את הטיול המקדמה תחוזר במלואה.​

  • המקרה של ביטול מצד המזמין מכל סיבה המקדמה תחולט.

 • התשלום המלא יבוצע עד 65 יום לפני תחילת החופשה
  או אם נקבע אחרת.

 • לאחר התשלום ההחזר כספי יהיה בהתאם לתנאי הביטול של הטיול המוזמן.(שונה מטיול לטיול).

 • ​הזמנה מתחת ל 60 יום מתחילת החופשה אפשרית בכפוף לאישור המארגן בחו"ל חישוב מועד הביטול יהיה לפי התנאים הרגילים של הטיול ללא קשר למועד ביצוע התשלום,

 • התשלום יבוצע בעברה בנקאית בשקלים בלבד, במקרה של החזר ינוכה מהסכום עלויות הבנק ודמי הטיפול בסך €20 .

 • מומלץ לרכוש ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה ביוזמת המבוטח. (מרבית חברות הביטוח מציעות את זה)
  תנאים כללים :

 • כל מה שלא הוזכר אינו כלול.

 • התכנית והאירוח כפופים לשינויים עקב אילוצים בשטח.

 • WalkVacations אינה אחראית תקלות כתוצאה מכוח עליון (כולל מזג אוויר).

 • יתכנו עקב מגבלות במסלול ושנויים ברמת הלינה, כל מה שידוע כבר כלול בתיאור המסלול, שנויים בלתי מתוכננים
  יובאו לאישור המזמין מראש.

Anchor 1

מחירי 2024

מחיר קיץ 2024

(החל מ ה9 בספטמבר יתכן וחלק המהרכבלים מושבתים )

הגעה בימים שני או שלישי

רמה 1וד 407) - 10 לילות בחדר פרטי, (מהם 4 לילות שרותים משותפים), 6 ארוחות ערב.

כולל העברת ציוד  - 1,470 €  (למטייל יחיד 1,870 €) (ליחיד בחדר לשלושה 1,430 €)

לא כולל העברת ציוד  - 1,200 € (למטייל יחיד 1,600 €) (ליחיד בחדר לשלושה 1,160 €)

רמה 2 (קוד 406) -  2 לילות בחדר עם מקלחת ושרותים צמודים , 8 לילות Dormitory (חדר משותף), 8 ארוחות ערב.

כולל העברת ציוד  - 1,300 € (למטייל יחיד 1,430 €)

לא כולל העברת ציוד - 1,030 € (למטייל יחיד 1,160 €) 


הגעה בימים רביעי,חמישי,שישי,שבת,ראשון

רמה 1 (קוד 403) - 10 לילות בחדר פרטי, (מהם 4 לילות שרותים משותפים), 6 ארוחות ערב.

כולל העברת ציוד  - 1,550 €  (למטייל יחיד 1,865 €) (ליחיד בחדר לשלושה 1,500 €)

לא כולל העברת ציוד  - 1,280 € (למטייל יחיד 1,595 €)(ליחיד בחדר לשלושה 1,230 €)

רמה 2 (קוד 402)  - 2 לילות בחדר עם מקלחת ושרותים צמודים , 8 לילות Dormitory (חדר משותף), 8 ארוחות ערב. 

כולל העברת ציוד  - 1,450 € (למטייל יחיד 1,540 €)

לא כולל העברת ציוד -  1,180 € (למטייל יחיד 1,270 €)


עקב ביקושים את הזמנות ללינות באזור רצוי לבצע מספר חודשים מראש ולמרות זאת יתכנו שנויים בתוכנית בחלוקת הימים, מרחקי ההליכה היומיים, רמת מקומות הלינה וארוחות הערב בכפוף למצאי הזמין במועד ההזמנה.

הגעה לנקודת ההתחלה (לא חובה) בימים שני או שלישי מאפשרת לארגן את הלינות בקלות יותר, ולפיכך מוזילה את המחיר

bottom of page