top of page

מטייל ברגל בארץ למה שלא תעשה את זה גם בחו"ל  ?

חופשה בהדרכה עצמית Walkvacations

מה היא חופשת הליכה בהדרכה עצמית ?

בעשור האחרון זכו חופשות ההליכה לתחייה מחודשת , יותר ויותר תיירים מחפשים להחליף את החופשות במסלולי התיירות השחוקים בחופשה פשוטה, רחוקה מההמון הסוער, בחיק טבע, בנופים מרשימים ולהתחכך בפסיפס האנושי האמיתי ולא התיירותי.

חופשות ההליכה בהדרכה עצמית שלנו הם הדרך הטובה להשיג את המטרה הזאת, הם מיועדים לאוהבים לטייל ברגל שמעדיפים להיות עצמאים ללא לוח זמנים קפדני כמו בקבוצה עם מדריך, להחליט בעצמם כמה זמן  להקדיש לאטרקציות  שבדרך ובעיקר ליהנות מהתמודדות עם הניווט ,"מהרפתקאות הקטנות" והמפגשים הבלתי אמצעים עם המקומיים ומטיילים אחרים. 
 

למי זה מתאים ?
המסלולים מיועדים לזוג, מספר זוגות או קבוצות קטנות (בחלק מהמסלולים יש אפשרות גם לבודדים) מיטיבי ואוהבי לכת שיכולים ורוצים ללכת 4-6 ימי הליכה של 10-20 ק"מ ביום , כאשר הטיול מוגדר כ - מתון או קל המשמעות שבעבור מטיילים מיטיבי לכת זה יהיה מסלול יחסית קל או מתון.

במפרט של כל טיול באתר רשום מרחק ההליכה היומי ,העליות והירידות, זה הנתון החשוב עבורכם כדי לדעת אם המסלול מתאים,

ראו גם את ההסבר על דרגות הקושי.

מתי ?

לכל טיול יש את התקופה המומלצת בתוך התקופה הזאת שמוכתבת בעיקר ע"י מזג האוויר אתם רשאים לבחור את היום שמתאים לכם להתחיל ומתי לסיים , את מרבית הטיולים ניתן לקצר בהתאם לזמן שעומד לרשותכם ונקודת ההתחלה והסיום נקבעים בהתאם , מקובל ואפילו רצוי אחרי מספר ימיי הליכה לקחת יום מנוחה , פשוט נשארים במלון עוד יום אבל חשוב לתכנן מראש לוודא שזה מופיע בתוכנית המסלול , אחרי שיצאנו לדרך ולא ניתן לעשות שנויים.
כאן תוכלו למצוא את הטיול בחודש שמתאים לכם לצאת לחופשה.

איך זה עובד ?

הרעיון המרכזי מסתתר במשפט האנגלי הזה    You Do The Walk -  We Do The Work

הטיולים מבוססים על שבילים מסומנים היטב וכוללים העברת המטען האישי למלון הבא , ואתם מטיילים עם תרמיל יום מבלי לוותר על  נוחות של כל הציוד שנמצא במזוודה או בצ'ימידן שיגיע לפניכם למלון שבוא תבלו את הלילה הבא, בבוקר אחרי ארוחת הבוקר פשוט משאירים את המזוודה בלובי של המלון וצוללים לתוך המסע היומי .

סיפור הדרך, המפה וסימון השבילים יוליכו אתכם בבטחה למלון הבא שם כבר ימתין לכם הציוד בחדר הפרטי או בלובי, כיום לרוב הטיולים ניתן לקבל קבצי ניווט לסמארטפון או קישור לאפליקציית ניווט ייעודית.
אנחנו משתדלים למצוא את מקומות הלינה המתאימים ביותר, המלונות נקבעים לפי צרכי המסלול והם לא מהווים את העיקר או המטרה של הטיול, מדובר בחדרים נקיים עם שירותים צמודים שמתאימים למנוחה והתארגנות אחרי יום הליכה ולקראת יום ההליכה הבא ובנוסף אנחנו משתדלים על שימוש מקסימלי במלונות מקומיים (ולא רשתות בינלאומיות) כחלק מהתרומה לכלכלה המקומית, המיקום נקבע מראש והמידע מועבר ללקוח לפני התשלום , לא ניתן לשנות מלון או מועדי ההזמנות במהלך הטיול.
המלונות ,הבקתות או הפונדקים לאורך הדרך הם בדרך כלל מקומות עם אוירה ביתית חמימה ואל תתפלאו עם בעל/ת המלון יגלו עניין איך עבר היום שהיה ותקבלו צרור עצות ליום הבא .
שימו לב מספר הימים שרשום באתר הוא ימים "ברוטו" כולל את יום ההגעה ויום העזיבה.
לדוגמה טיול של 8 ימים כולל למעשה 7 לילות ו 6 ימי פעילות/הליכה.
בחלק מהטיולים תמצאו בתאור הטיול שמשולבות נסיעות או הקפצות ברכב ,רכבת,רכבל ואפילו שייט , ההסעות יכולות להיות מאורגנות מראש או בתחבורה ציבורית בהתאם לתוכנית הטיול המידע המדויק ולוחות הזמנים ימסרו בספר תאור המסלול.

כל הלינות כוללים ארוחת בוקר שאר הארוחות מעבר לארוחת הבוקר משתנות מטיול לטיול יש טיולים שכוללים גם ארוחת ערב מדי יום או רק בחלק מהימים ויש גם שמספקים ארוחה לדרך "לאנץ' בוקס" כל הארוחות מפורטות וידועות מראש בתכנית המסלול , בדרך כלל עדיף שהיה חופש בחירה לארוחת הערב כל אחד לפי טעמו .
 

איך מגיעים לנקודת ההתחלה ?

החבילות אינן כוללות את הטיסה לארץ היעד וברוב המקרים גם את התחבורה משדה התעופה לנקודת ההתחלה , הנסיעה היא בתחבורה הציבורית וזאת חוויה מומלצת בפני עצמה כי היא אקולוגית והיא חלק "מהתערבבות" שלנו עם האוכלוסייה המקומית .
אנחנו נייעץ לכם לאיזה שדה תעופה כדאי להגיע ומשם איך להגיע בתחבורה ציבורית  לנקודת ההתחלה אתם צריכים להגיע ערב קודם, במקרה של נחיתה בשעה מאוחרת ומרחק נסיעה ארוך לנים באזור שדה התעופה ולמחרת נוסעים בנחת , הנסיעה בתחבורה הציבורית באירופה היא נעימה, זולה ומדויקת .

נוכל לסייע גם בנושא הטיסה במידת הצורך .

 

החופשה היא בהדרכה עצמית , אתם מדריך האחראי של עצמכם, וכל דבר שתעשו הוא באחריותכם הבלעדית.

bottom of page