top of page

שביל פסגות הבלקן 11 ימים

חופשה ב -

אלבניה

%D7%9E%D7%96%D7%92%20%D7%90%D7%95%D7%99%
קל.jpg
115
ק"מ
11
ימים

המחיר לאדם בחדר זוגי
מחיר ליחיד בחדר זוגי צור קשר

€ 1200

החל מ -

 כל תאריך שתבחרו :

מ 7 ביוני ועד 21 בספטמבר

שביל פסגות הבלקן 

מסלול הליכה ארוך שחוצה את האזורים ההרריים של הבלקן, עובר דרך אלבניה, קוסובו ומונטנגרו. מסלול זה מציע הזדמנות ייחודית לחוות נופים המדהימים, תרבויות המגוונות וההיסטוריה העשירה של חצי האי הבלקני.


המסלול 


יום 1: הגעה ל-שקודרה (Shkodra) הבירה היסטורית ושער אל האלפים

ברוכים הבאים לבלקן,

יפגש אותכם נהג בשדה תעופה  של טירנה (TIA) או פודגוריצה (TGD) לנסיעה של כשעתיים לשקודרה (כלול במחיר) שם אחרי הצהרים תיהיה פגישת קבלת פנים עם  צוות המקומי לקבלת הסברים, ספר דרך, מפות, קבצי GPS ולענות על כל השאלות (הפגישה והמידע באנגלית).
אם תגיעו מוקדם, תוכלו לצאת לשחות באגם סקאדר שהוא הגדול ביותר בבלקן לבקר באזור טירת רוזפה (Rozafa) וללמוד על האגדה שלה, ליהנות מהנופים הנהדרים של האלפים ולצלול להמולה של הבזאר המקומי.בערב תוכלו לבחור בין מסעדות המציעות ארוחות מסורתיות המעוצבות בקפידה.
תוכלו לאחסן מזוודות במלון ולאסוף אותם לפני הנסיעה לטירנה ביום האחרון .

לינה ב  - שקודרה (Shkodra) ב-  Hotel Tradita  


יום 2-  מ-שקודרה (Shkoder) דרך אגם קומאן (Koman) ל-ולבונה ( Valbone).

מסע אל ההרים הארורים

עוזבים את המלון בשעה מוקדמת לנסיעה ציורית דרך ערוצי דרין ( Drin Gorges) לאגם קומאני (Komani Lake)(58 קמ"ש). המאגר הציורי מתפתל בדומה לפיורד נורווגי דרך קירות סלע נקיים והוא המסלול האטרקטיבי ביותר אל האלפים האלבניים.  נעלה על המעבורת שעוצרת מספר פעמים כדי לאסוף מקומיים מכפרים נידחים לפני ההגעה לפירזה (46 קמ"ש). ממשיכים הלאה בנסיעה אל הרמות הגבוהות של הפארק הלאומי ולבונה (Valbona), נעצור לארוחת צהריים קלה בעיר הקטנה בג'רם קורי (Bajram Curri). בשעות אחר הצהריים המוקדמות, מגיעים לעמק ולבונה (Valbona Valley) ובו בתי מגדל העשויים מאבן. טיול החימום עוקב אחר נחל צלול דרך יערות אשור עתיקים, מנומרים בתותי בר מתוקים ביותר. בדרך יעצרו האמיצים להפסקת שחייה בנהר הקר כקרח או בבריכה מבודדת. הפסגות המשוננות המתנשאות גבוה מעליכם הם המסע של מחר אל הרמות. בערב, אתה תהנו מארוחת ערב טעימה ודשנה ומנוחה שהרווחתם לאחר ההיכרות עמוסת הרשמים הזו עם ההרים הארורים (Accursed Mountains).

הליכה 7 ק"מ, עליה 250 מ', ירידה 507 מ'

 לינה ב- ולבונה ( Valbone) ב- Vila Dini ארוחת בוקר ,צהריים וערב .


יום 3- מ- ולבונה ( Valbone) דרך מעבר פרסלופיט( Persllopit Pass) ל- צ'ראם (Cerem) .

עם הפנים אל הפסגות הגבוהות ביותר של האלפים האלבניים

העברה קצרה עם רכב , מסלול ההליכה מתחיל עם העליה הראשונה ואחת הארוכות של הטרק. מתפתלים בדרך לצלע ההר, מתוגמלים עם נופים של הפסגות הגבוהות ביותר של האלפים האלבניים. מעבר לשדות המרעה, מגיעים לעמק אלפיני נטול עצים, שבו מוקף בסלע, ההרים הבודדים הם כולם שלכם. מעבר פרסלופי (Persllopit) 2.039 מ'הוא הנקודה הגבוהה ביותר של היום והגבול עם מונטנגרו שנמצא בפסגה הגבוהה ביותר במדינה, הר קולטה  (Kollata) 2.534 מ'. מעבר דרך מה שנקרא מערת רוח ייחודית,  ודרך מבוך קארסטי שדורש הליכה זהירה, חוזרים לאלבניה, מתמודדים עם כמה מהפנורמות המרהיבות ביותר ופוגשים רועי צאן בדרך לכפר המבודד למדי צ'ארם (Cerem). אין כיסוי סלולארי או חשמל, הוא נשאר כמוצב האחרון לפני תחילת השממה האמיתית. הארוחות החמות והביתיות, המקלחת החמימה והאירוח של המארחים מפצים על חוסר הנוחות הקטן. אם מזג האוויר לא מאפשר לחצות את המעבר, אפשר ללכת במסלול קצר יותר דרך קניון הר קולטה כדי להגיע לבית ההארחה הפשוט (ללא חשמל).

הליכה  14 ק"מ , עליה 1,200 מ', ירידה 950 מ',

לינה ב- צ'ראם (Cerem) ב- GuestHouse VITA ארוחת בוקר , ארוחה לדרך, וארוחת ערב .


יום 4 - מ- צ'ראם (Cerem) דרך באלקין (Balqin) ל - דוברדול (Doberdol)

מסלול הגבוה אל ארצות הגבול המרוחקות

מסלול ההליכה לעבר משולש הגבולות השוכן גבוה לוקח אותך על פני מרבדי פרחים וזמנית נעבור בשטח יוגוסלביה לשעבר. לאורך הדרך תוכלו ליהנות מפירות יער, להתפעל מחי והצומח ומהנופים עוצרי הנשימה של הר קולטה (2.534 מ'). כשמגיעים לשפת קניון הנהר גאשי (Gashi) החצוב העמוק מסלול ההליכה הגבוה שעובר דרך יער עצי מחט, מבחינים עד כמה התבליט משתנה בין האלפים המערביים והמזרחיים. המדרונות מנומרים בשטחי מרעה אלפיניים, אפשר לנוח באחד מהם ולפגוש את הרועים על קפה וראקי. בעמק דוברדול בצורת קרחון (1.750 מ'), בעלי חיים מסתובבים בשטחי המרעה בחופשיות והזמן נראה קפוא. המקומיים עדיין חיים בהרמוניה עם הטבע, כפי שעשתה האנושות לפני שנים רבות. המקום הארכאי הזה עוזר לאפס את המצפן הפנימי ולבטח יקרקע את נשמתך. בבקתות הרועים הפשוטות מוותרים על נוחות ללילה אחד, בתמורה לאירוח חם. המשפחה מכינה את הארוחות, ואתם לומדים עוד על אורח החיים העונתי של הרועים בליד המדורה.

הליכה  16 ק"מ, עליה 1,100 מ', ירידה 450 מ'

לינה ב- דוברדול (Doberdol) ב- Leonard Uka ארוחת בוקר , ארוחה לדרך, וארוחת ערב .


יום 5- מ-דוברדול (Doberdol) דרך מעבר רושקודול (Roshkodol Pass) ל- מילישבץ' (Milishevcit)

פסגת שלושת הגבולות של הר טרומדיה

בברכת פרידה מהמארחים, מסלול ההליכה מתחיל בטיפוס מהעמק לכיוון הר טרומדיה/טרקופירי (Tromedja/Trekufiri) 2.366 מ', כשהבקתות והעדרים של דוברדול בעמק למטה הולכים וקטנים בכל צעד. בחלק העליון, גבולותיהן של שלוש מדינות מתמזגים בנופים מרהיבים של אזורי הגבול המבודדים. משמאל נמצא באבינו פוליה (Babino Polje) ירוק-עד של מונטנגרו, ומימין, הפסגה הגבוהה ביותר בקוסובו, הר ג'רביצה (Gjeravica)  "צוללים" בפתאומיות ממרומי האלפים הדינריים אל מישור דוקאג'ין (Dukagjin). שביל השיירות הארוך בקצה הפארק הלאומי ההרים הארורים  "Bjeshket e Namuna" חוצה את רכס הגבול מתחת לפסגות הגבוהות של הר מאריאש (Marijash) והר רופס (Rops) בגובה 2,500 מ', ומעניק נוף פנורמי אל קוסובו ומונטנגרו.חוצים את מעבר רושקודולי  (Roshkodol Pass) ומתחילים את הירידה למילישבץ', כפר קיץ נידח השוכן בתוך יער אורנים שליו. בקתות ההרים הפשוטות עשויות עץ, האופייניות לכפרים האלפיניים של המדינה, מספקות כיבוד, ארוחות חמות, נוחות ומנוחה ראויה לאחר יום ארוך.

הליכה 18 ק"מ, עליה 825 מ', ירידה 1,100 מ' 

לינה ב- מילישבץ' (Milishevcit) ב- Kulla GestHouse ארוחת בוקר , ארוחה לדרך, וארוחת ערב .


יום 6- מ - מילישבץ' (Milishevcit) דרך רקה אלאגס (Reka Allages) ל - דרלאג' (Drelaj)

הכפרים אלפיניים של אזור ררוגובה

העברה בבוקר לוקחת אתכם הסעה בדרך משובשת של כ-שעה וחצי לחלק הצפוני של הפארק הלאומי ההרים הארורים "בג'שקט א-נמונה". תחילת מסלול ההליכה של היום נמצא ב-רקה אלאגס (Reka e Allages), כפר אלפיני נוסף בקצה המדינה. על פני כרי דשא ולאורך שביל האוכמניות עולים במהירות בתוך יער אורנים עבות עד לבסיס הר חג'לה (Hajla) 2.403 מ'. מספר מסלולים תלולים מאוד וחלקם ללא שבילים מובילים אל הפסגה שמהווה את הגבול עם מונטנגרו. ממרומי המצוק בגובה 300 מ', נופים מגיעים הרחק אל תוך המדינה והעיר השכנות רוזחה (Rozaje). העלייה היא אופציונלית, תוכלו להשאר בבסיס המצוק ולהינות מהצומח שמסביב במקום זאת. הסיכויים לזהות צמחים נדירים כמו אדלווייס או השושן האלבני האנדמי אינם גבוהים כמו כאן! מהבסיס, ההליכה נמשכת בגובה רב לאורך כביש שאינו בשימוש כיום, אל הגבוה מבין שלושה עשר כפרי רוגובה (Rugova), הכפר פפהי (Pepaj) מסלול ההליכה ממשיך דרך ערוץ סלעי, מוקף אורנים גבוהים, אתה מקבל כמה הזדמנויות לתפוס הצצה אל הכפר הנופי דרלאג' (Drelaj). הכפר מאוכלס יותר ונראה קרוב יותר לציוויליזציה מאשר הלילות הקודמים שלכם. במקום האירוח תתענגו על עוד ארוחת ערב טעימה, כשהמשפחה מכינה את המדורה בגינה.

הליכה 10 ק"מ, עליה 525 מ', ירידה 600 מ' 

לינה ב- דרלאג' (Drelaj) ב- Konaku Malesorit ארוחת בוקר , ארוחה לדרך, וארוחת ערב .


יום 7- מ- דרלאג' (Drelaj) אגם ליקנת (Liqenat) ל-באבינו פולי  (Babino Polj).

מעבר אל מונטנגרו דרך מעבר ילנקה 

לאחר העברה עם רכב של 30 דקות לתחילת מסלול ההליכה נטפס דרך יער אורנים אל אגם האזמרגד הגדול של ליקנת (Liqenat) 850 מ'. על גדותיו משגשג מגוון רחב של צמחייה אלפינית ומעל ממתינה הנקודה הגבוהה ביותר של המסלול הרשמי של פסגות הבלקן, מעבר ילנקה (Jelenka Pass) 2.272 מ'. חולפים על פני אגם נוסף מתמודדים עם העלייה הארוכה לכיוון המעבר. שיירות קראוונים השתמשו בנתיב זה מאז ימי קדם כדי להעביר כסף וסחורות אחרות אל החוף וממנו - כיום הוא כמעט בלתי נראה. הפסגה מזמינה לעצירת מנוחה, עם נופים מדהימים של ההרים שמעל פלאב, ת'ת' ואלבונה. מאחוריו, רועי צאן מרושקודול אוספים פירות יער, ולצדכם פסגות מעל 2,500 מ'. ההליכה למעבר רבנו ברדו (Ravno Brdo Pass) 2.178 מ' כמעט שטוחה, מציעה תראפיה חלומית ונופים טובים. המעבר האחרון מתגלה כנקודת תצפית מרהיבה לעבר הפסגות המחוספסות שלפניכם ואל העמק הירוק השופע של באבינו פולי Babino) Polje) למטה. יורדים דרך משטחי הדשא, חולפים על פני צריף או שניים לפני שמגיעים ליישוב המבוזר באבינו פולי (Babino Polje). כאן, אתם שוהים בשולי השממה, בבקתות הרים פשוטות אך מסבירות פנים, שם המארחים הידידותיים מציגים לכם את גולת הכותרת של הבישול הביתי המונטנגרי המסורתי.

הליכה 15 ק"מ, עליה 1,150 מ', ירידה 1,050 מ' 

לינה ב- באבינו פולי (Babino Polj) ב- Eko Katun Hrid ארוחת בוקר , ארוחה לדרך, וארוחת ערב .


יום 8- מ- באבינו פולי (Babino Polj) דרך עמק גרבאחה (Grebaja) ל- ווסניה (Vusanje)

עמק גרבאחה - השיא של פרוקלטיה 

עמק גרבאחה הוא אחד מהחשובים בבלקן. בהסעה של בוקר (שעה ווחצי ) , אתם נוסעים לעמק הצר התקוע בין המגדלים הקרסטים של קארנפילי (Karanfili ) (2.461 מ'). ללא ספק אחת הפסגות הקשוחות והדרמטיות ביותר בפרוקלטייה (Prokletije), היא חלום של מטפסים רבים. כשעולים דרך יער אשור מאגדות , מגיעים לאחו אלפיני המוקף בפסגות מרובות. שביל הרכס המחובר מאפשר לכם ליהנות מסדרה של נקודות תצפית פנורמיות, שהגיעו לשיא בשתי הפסגות הגבוהות ביותר של פופאדיה ( Popadija) וטלג'אנקה (Taljanka ) 2.056 מ'. מכאן, החומות המאימות נראות כמעט בהישג יד, ותצפית  מעבר לגבול אל אזור קלמנד (Kelmend) באלבניה. ממרומי קו פרשת המים , ירידה תלולה מחזירה אותך אל שביל היער המוצל, שם נגמר הטיול המעגלי. לאחר חזרה לקרקעית העמק, תוכלו לבחור באחד גני הבירה כדי ליהנות ממשקה קר. העברה ברכב (30 דקות) תיקח אתכם לבית ההארחה המשפחתי בווסניה (Vusanje). כאן מפל גרלא (Grla) הסמוך מזמין לטיול ערב, אם כי הנופים מהמרפסת מעל ההרים הארורים יפים באותה מידה.

הליכה 12 ק"מ, עליה 950 מ', ירידה 950 מ' 

לינה ב-ווסניה (Vusanje) ב- Guest House Vucetaj ארוחת בוקר , ארוחה לדרך, וארוחת ערב .


יום 9- מ- ווסניה (Vusanje) דרך פאג'ה פאס (Peja Pass) ל- ת'ת' (Theth)

דרך לב ההרים הארורים

ביציאה מ-ווסניה (Vusanje) מסלול ההליכה במעלה עמק רופויאנה (Ropojana) בצורת קרחון באורך של 26 ק"מ. במעיין קארסט בצורת אישונים הנקרא אוקו סקקאביצה ( Oko Skakavice), מתחיל נהר קר כקרח מהמסת שלג גבוה בהרים. בהליכה על פני אגם ג'שטרה (Gjeshtare), אבן גבול ישנה היא התזכורת היחידה לגבולות שהיו פעם אטומים היטב של אלבניה הקומוניסטית לשעבר. לאחר דרך היער, הנופים ברורים ומסדרון שבין הרים נפתח אל אחו אלפיני גדול מנומר בקתות של רועים ומוצב צבאי נטוש. כמעט הגעתם לנקודה הגבוהה ביותר של המסלול, למטה יש אגם קטן ומעליו, מעבר פאג'ה (Peja Pass) 1.711 מ', הקרוי על שם עיר בקוסובו, מסמן את הרקע ההיסטורי של מסלול הטיולים של היום. שביל שיירות קרוואנים תלול מוביל בפיתולים אל ת'ת' (Theth), העמק בלב האלפים האלבניים. כשמגיעים לתחתית העמק, יש באר מקומית שבו אתה יכול לבקש מהבעלים הסעה במעלית לבית ההארחה שלך. לחלופין, תוכלו להמשיך לאורך מסלול ה-4x4 ללא תנועה ברובו אל מרכז הכפר.

הליכה 15 ק"מ, עליה 675 מ', ירידה 1,175 מ' 

לינה ב-ת'ת' (Theth) ב-hotel Pashko ארוחת בוקר , ארוחה לדרך, וארוחת ערב .


יום 10- מ- ת'ת' (Theth) דרך נדרליסה (Nderlysa) ל- טירנה (Tirane)

ת'ת' - המסורת ברמות האלבניות

רק טיול בכפר ובשדותיו הירוקים חושף את מלוא היקף של ת'ת' (Theth). בקרו בכנסייה האייקונית שלה והמגדל הננעל לתוך ההיסטוריה של כלי הנגינה "קאנון". ה"קולה" שהציע הגנה לאלו שנפגעו מנקמת הדם והוא המקום הנכון ללמוד על קוד החוק העתיק ברמה האלבנית כאן מתחיל מסלול ההליכה ל-נדרליסה (Nderlysa). לאורך ערוצי מים, השביל עולה למפל גרונאס (Grunas), צונח שוב למצוק מעל הנהרלקניון גרונאס בעומק 50 מ'. שביל סוסים משופשף מוביל אתכם לאורך הנהר במורד הזרם אל נדרליסה (Nderlysaj). בימים של שמש החמה בצהריים, הבריכה שמתחת וטחנות הקרחונים מעל מזמינים לשחות. הסעה הנופית על פני מעבר ת'ורג'ה (Thorja) 1.630 מ' אל עמק בוגה (Boge) ולאורך אגם שקודרה ( Shkodra) כשעתיים נסיעה יוצאת בסביבות 1-2 בצהריים. מכוניות מוחלפות ומזוודות נאספות לעוד 2.5 שעות העברה לטירנה (Tirana) עיר הבירה מייצגת את הצד המודרני, השונה מאוד, של אלבניה. סיימו את מסע בלתי נשכח עם ארוחת ערב ומשקה בחוץ ברובע "בלוקו" האופנתי.

אם השארתם ביום הראשון ציוד במלון ב קודרה יש לעדכן את הנהג שעבור דרך המלון .

הליכה 8 ק"מ, עליה 150 מ', ירידה 400 מ' 

לינה ב-טירנה (Tirane) ב- Vila 60  ארוחת בוקר , ארוחה לדרך


יום 10- שלום אלבניה  

אחרי ארוחת הבוקר הסעה לשדה התעופה

אם הזמן מאפשר, טירנה מזמינה אתכם לחקור את הרחובות והמראות שלה בשיטוט. ללגום אספרסו באחד הברים המקסימים, להתבונן בזרימת הבוקר העמוסה ולבחור פינוקים מיוחדים כמזכרות אכילות ב"הבזאר החדש" התוסס. מעוניינים ללמוד עוד על העבר הקומוניסטי? "בונקארט 2" ו"בית העלים" מספקים תובנות ונמצאים במרחק של 5 דקות הליכה בלבד מכיכר סקנדרבג המרכזית של טירנה. המסע הרב-גוני שלך באלבניה מסתיים בהסעה של 40 דקות לשדה התעופה. תודה שהצטרפתם להרפתקה שלנו, מקווים לראותכם שוב בארץ של הכנסת אורחים חמה, אינספור הרים וחופים שטופי שמש.המחיר כולל:

 • לינה במלונות כפריים או משפחתיים של 2 או 3 כוכבים  בחדרים פרטיים עם מקלחת ושירותים צמודים.(כל שינוי מסטנדרט הזה יובא לידיעת והחלטת הלקוח מראש).

 • אירוח במלון הסטנדרטי שמופיע בתיאור הטיול מותנה בזמינות, במידה והתפוסה מלאה יוצע מלון אלטרנטיבי לעיתים בתוספת/הורדת מחיר .

 • מדי יום ארוחת בוקר.(ארוחות נוספות לפי התוכנית)

 • העברות עם רכב לפי התוכנית.

 • העברת הציוד ממלון למלון לפי התוכנית .(תיק 1 למטייל !)

 • מפות תיירות ותיאור מפורט של המסלול באנגלית.
  ​  (ישלח במייל לכל משתתף ).

 • שירות גיבוי (קו חם) במהלך הטיול לכל תקלה מנהלתית .

 • קבצי ניווט בתקן GPX (קיים לרוב המסלולים).

 • דמי טיפול של 20 € למשתתף. 

המחיר אינו כולל:

 • טיסות אל ומארץ היעד.

 • העברות לנקודת ההתחלה ומנקודת הסיום.

 • ארוחות שאינן מופיעות בתוכנית.

 • תוספות מזון ושתיה.

 • ביטוח בריאות, חילוץ, ציוד וביטול נסיעה.

 • נסיעות שאינן כלולות או מופיעות בתוכנית.

 • מס עירוני אם נדרש במלון.

 • דמי כניסה לאתרים.

 • הוצאות אישיות . 

תנאי תשלום וביטול : 

 • תחילת החופשה (ההגעה לנקודת תחילת מסלול ההליכה).

 • בעת ההזמנה נדרשת מקדמה הסכום יופיע בהצעת המחיר.

  • במידה ולא ניתן לארגן את הטיול המקדמה תחוזר במלואה.​

  • המקרה של ביטול מצד המזמין מכל סיבה המקדמה תחולט.

 • התשלום המלא יבוצע עד 65 יום לפני תחילת החופשה
  או אם נקבע אחרת.

 • לאחר התשלום ההחזר כספי יהיה בהתאם לתנאי הביטול של הטיול המוזמן.(שונה מטיול לטיול).

 • ​הזמנה מתחת ל 60 יום מתחילת החופשה אפשרית בכפוף לאישור המארגן בחו"ל חישוב מועד הביטול יהיה לפי התנאים הרגילים של הטיול ללא קשר למועד ביצוע התשלום,

 • התשלום יבוצע בעברה בנקאית בשקלים בלבד, במקרה של החזר ינוכה מהסכום עלויות הבנק ודמי הטיפול בסך €20 .

 • מומלץ לרכוש ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה ביוזמת המבוטח. (מרבית חברות הביטוח מציעות את זה)
  תנאים כללים :

 • כל מה שלא הוזכר אינו כלול.

 • התכנית והאירוח כפופים לשינויים עקב אילוצים בשטח.

 • WalkVacations אינה אחראית תקלות כתוצאה מכוח עליון (כולל מזג אוויר).

 • יתכנו עקב מגבלות במסלול ושנויים ברמת הלינה, כל מה שידוע כבר כלול בתיאור המסלול, שנויים בלתי מתוכננים
  יובאו לאישור המזמין מראש.

Anchor 1

מחירי 2024

המחיר קבוע לכל העונה 

המסלול מחייב מינמום של שני משתתפים

יחיד בחדר זוגי (Double/Twin room)  - 1,200 €

חדר לשלושה (Triple room)  -1,000 €


תוספת הסעת לילה מ ואל  שדה התעופה -  15 € (בין השעות 20:00-07:00)


עקב שנויים בשערי המטבע באלבניה עשוי להיות שנויים במחירים 

bottom of page