top of page

מסלול הליכה בחצי האי פיליון גן עדן לטיולים 8 ימים

חופשה ב -

יוון

%D7%9E%D7%96%D7%92%20%D7%90%D7%95%D7%99%
קל.jpg
63
ק"מ
8
ימים

המחיר לאדם בחדר זוגי
מחיר ליחיד בחדר זוגי צור קשר

€ 575

החל מ -

 כל תאריך שתבחרו :

מ- 18 במרץ עד 26 באוקטובר

חצי האי פיליון - ארץ הקנטאורים והסודות

בטיול זה נגלה את חצי האי ההררי והירוק של פיליון (Pelion) ביוון היבשתית. המסלול הולך מכפר לכפר דרך שבילים מרוצפים עתיקים, דרכי יער ולאורך חוף הים ליד מפרצים ציוריים בצבעי טורקיז המזמינים לשחייה. זו ארץ הקנטאורים המיתולוגיים שהם חצי אדם וחצי סוס. 

סיום ההליכה הוא לאורכה של מסילת רכבת הקיטור הצרה והישנה של של חצי האי פיליון. חצי האי ההררי של פיליון, נמצא בחוף המזרחי של יוון היבשתית, בערךכ- 200 ק"מ מסלוניקי ו-350 ק"מ מאתונה. חלק זה של יוון היה, לפי המיתוסים, מאוכלס על ידי קנטאורים, יצורים שהם חצי אנוש, חצי סוס ובעלי ידע וחכמה רבה. הקנטאור צ'ירון, על פי מיתוס, העניק ידע לאל הרפואה אסלפיוס על צמחים רפואיים וצמחי מרפא, שגדלו ועדיין צומחים על הר פיליון גם היום.

מכפרים ההריים תוכלו להשקיף על הים האגאי הנוצץ כאשר אתם יושבים בכיכר הכפר בצל עצי הדולב מלכותיים ולוגמים קפה יווני. ההליכה בחלקה על שבילים אבן מרוצפים, שנקראים קלדרה (Kalderimia) הם מסלולי פרדות ישנים שקישרו בין הכפרים בעבר. האזור פחות מוצף בתיירים זרים, ולמרבה המזל גם אין כאן מרכזי תיירות מסיביים.


המסלול

ניתן לקצר את התכנית או להרחיב בהתאם לזמן שעומד לרשותכם .


יום 1: הגעה עצמית ל - פורטריה (Portaria) 

ניתן לארגן הסעות בתשלום מראש.

לינה ב - פורטריה (Portaria) ב- – Hotel Xenia Portaria


יום 2:  מסלול מעגלי  מ - פורטריה (Portaria)

מ - פורטריה נצא אל כפר ההריי המסורתי מקריניצה (Makrinitsa) שבנוי  מבתי האבן הטיפוסיים עם גגות צפחה נמשיך בין שיחי הטימין (קורנית) וארגנו הריחניים עד לכנסית הכפר הקלאסית .

הליכה 12 ק"מ, עליה 650 מ', ירידה 650 מ'

לינה ב - פורטריה (Portaria) ב- – Hotel Xenia Portaria


יום 3:  מ-פורטריה (Portaria) ל - אגיוס יואניס (Agios Ioannis)

חשוב: למרבה הצער, מסלולי ההליכה  מחאניה לקיסוס ומקיסוס לאגיוס יואניס אינם זמינים יותר עד להודעה חדשה.  המסלולים נבדקו באפריל 2024 וחלקים גדולים מהמסלולים נשטפו במהלךהחורף ושיטפונות ספטמבר 2023. ניסינו למצוא את השביל אבל המים חסמו הרבה חלקים וזה פשוט מסוכן מדי והבטיחות היא קודמת לכל עבור לקוחותנו. לעת עתה תועבו יחד עם המזוודות  מפורטריה לאגיוס יואניס. שם יש אפשרות ליום מנוחה רגוע על החוף או לעשות מסלול הליכה מעגלי דרך מורסי (Mouresi) ו-דמוצ'ארי (Damouchari)

בבוקר הסעה תעביר אתכם עם הציוד מפורטריה למלון באגיוס יואניס, מסלול הליכה המעגלי עולה מחוף הים ו של אגיוס יואניס לאורך שביל אבן מרוצפת, בין בתים ואחוזות עם עצי זית, מצטלב עם כמה קטעים של כבישי אספלט. מגיע לכיכר המרכזית של הכפר מורסי (Mouresi) עם שורה של רחובות ושבילי אבן מטופחים . מכאן יורדים אל הכפר היפהפה דמוצ'ארי  (Damouchari) על החוף דרך מסלול דרומי, שוב על שבילי ומרוצף היטב . עשו הפסקה ב-דמוצ'ארי ותיהנו ממשקה או קפה באחד מ 2 בתי קפה/מסעדות שבכפר לפני שאתם הולכים צפון מערב לחוף פאפא נירו (Papa Nero) הסמוך, עד ליעד הסופי באגיוס יואניס. מסלול ההליכה  משלב נופים מדהימים של ההר והים.

הליכה 12 ק"מ, עליה 430 מ', ירידה 430 מ'  

לינה ב - אגיוס יואניס (Agios Ioannis) ב – Hotel Eleana

(לא תקף בשלב זה  -מפורטריה, הסעה תיקח אותכם אל תחילת השביל מחאניה (Chania) לכפר קיסוס (Kissos), או אם תרצו  יום נינוח יותר ההסעה תביא אתכם לכפר קיסוס (ותדלגו על הקטע  של חאניה-קיסוס ).מחאניה, מסלול ההליכה יורד דרך הצד המזרחי של הרכס על שביל פרדות עתיק (kalderimi), דרך יער עצי אשור.בנוף מקסים שמסתיים בכפר היפה קיסוס. בכפר תמצאו את הכנסייה אגיה מרינה (Agia Marina)מהמאה ה-17. שנחשבת ככנסייה היפה ביותר בחצי האי פיליון ובהחלט כדאי לבקר. הכפר קיסוס הוא גם מקום נהדר לארוחת צהריים. לאחר ארוחת הצהריים, הולכים לאורך שביל רגלי משובח לכפר מורסי (Mouresi). הצמחייה השופעת לאורך הדרך עלולה לגרום לכם לתהות אם אתה באמת ביוון. ממוורסי ממשיכים במורד ישן של שביל פרדות מרוצף (kalderimi ) אל אתר הנופש בחוף אגיוס יואניס (Agios Ioannis), התחנה הבאה שלכם. חוף חולי מקסים מחכה כאן. זֶה לכן הוא מקום מצוין לשהות בו 2 לילות.)הליכה חאניה - אגיוס יואניס 8 ק"מ, עליה 170 מ', ירידה 680 מ' הליכה קיסוס  - אגיוס יואניס 5 ק"מ, עליה 0 מ', ירידה 650 מ') 


יום 4 : מעגלי מ - אגיוס יואניס (Agios Ioannis).

מסלול הליכה מעגלי נחמד. לאחר קטע קצר על האספלט, נעלה בשביל סלול ישן במעלה יער עבות. ונרד לחוף היפה של בניקאס (Banikas Beach). אופציה להאריך עד  לחוף אגי סרנטי  (Agii Saranti) שנמצא צפונית מערבית יותר.מחוף בניקאס (Banikas Beach) מסלול ההליכה בחזרה  עולה ויורד לעבר הירידה האחרונה לחוף פלאקה (Plaka beach ) משם לאורך לאורך החוף  חזרה לאגיוס יואניס Agios( Ioannis).

הליכה 12 ק"מ, עליה 540 מ', ירידה 540 מ'  

הליכה לחוף אגי סרנטי מוסיפה 3.5 ק"מ (עליה וירידה של 200 מ')

לינה ב - אגיוס יואניס (Agios Ioannis) ב – Hotel Eleana


לפני 28/04 ואחרי 27/09, יש מספר מוגבל מאוד של מקומות לינה באגיוס יואניס. המשמעות שייתכן ויהיה צורך לשהות בסטודיו או בדירה ללא ארוחת בוקר.


יום 5: מ-אגיוס יואניס (Ag. Ioannis) דרך דומוצ'רי (Damouchari) ל-צנגארדה (Tsangarada).

נצא לאורך החוף על שביל מרוצף ונוח עד לחוף של דומוצ'רי (Damouchari),  כפר דייגים זעיר במפרץ. למרות קוטנו, הוא היה בעל חשיבות אסטרטגית בתקופות קדומות יותר, כאשר היה הנמל הטבעי היחיד בכל החוף בין וולוס לקאטריני. כיום המפרץ מספק בריכת שחייה טבעית עם חוף נחל נעים. בכפר הזה לא ישכחו לעולם שבחוף הנפלא שלהם, בעל חלוקי האבן היפים, צולם סרט הוליוודי מפורסם ומצליח "מאמה מיה"!, משם נעלה במעלה שביל עד ל-צנגארדה (Tsangarada), כפר גדול עם כנסיות וכיכרות רבות. המלון שלנו נמצא באזור אגיה פרסקיוי (Agia Paraskevi). מהמרפסת שלו רואים את כיכר הכפר עם עץ דולב המפורסם בן 1000 שנה עם קוטר גזע מדהים.

מסלול אופציונלי - מדאמוצ'רי ממשיכים לאורך החוף לחוף פָאקִיסְטְרָה (Fakistra )  שם תוכלו לבקר במערה שהיתה בית הספר הנסתר והסודי בתקופה שבה שלטו העות'מנים ביוון.הליכה הלוך וחזור 3.8 ק"מ 120 עליה 120 מטר ירידה.

הליכה 8 ק"מ, עליה 700 מ', ירידה 300 מ' (לא כולל את ההליכה לחוף פָאקִיסְטְרָה (Fakistra ))

לינה ב - צנגארדה (Tsangarada) ב- Hotel The Lost Unicorn.

אם מקום הלינה שלכם הוא ב-אגיוס פארסקיווי (Ag. Paraskevi) יש עוד 1.7 ק"מ עד המלון. (יש מפה ותאור מסלול בנפרד)


יום 6: מ- צנגארדה (Tsangarada) ל- מילייס (Milies).

אם מקום הלינה שלכם היה ב- צנגארדה (Tsangarada) יש עוד 1.7 ק"מ עד תחילת המסלול ב- אגיוס פארסקיווי (Ag. Paraskevi)   (יש מפה ותיאור מסלול בנפרד).

היום נחצה את רכס ההרים בגובה 700 מטר לכיוון דרום. תחילה נחצה את הכפר העשיר צנגארדה Tsangarada לאורך כנסיות וכיכרות העתיקות. ונתחיל עלות דרך היער ולרוחבו של הרכס. אנחנו הולכים על דרכי פרדות עתיקות שנבנו בעיקר כדי להקל על הובלת סחורות ממקום למקום. הנוף הוא אבן סיד שמכוסה בעצי ערמונים ואשור. נמשיך בירידה  לכפר ההררי הציורי מילייס (Milies) ונהנה מנופים נהדרים של מפרץ פגסטיקוס (Pagasetic) שמפריד ביו חצי האי פיליון ליבשת . מסביב למייליס נטועים הרבה מטעי זיתים עתיקים.

הליכה 12 ק"מ, עליה 350 מ', ירידה 400 מ'

לינה ב - מילייס (Milies) ב- Hotel Dryalos


יום 7: מסלול מעגלי מ - מילייס (Milies).

נרד מ-מילייס (Milies) לכיוון מפרץ פגסטיקוס (Pagasetic) בשבילים הישנים מרוצפים תוך כדי חווית נופים נהדרת. הקטע האחרון לפני הגעה לכפר החוף קורופי (Koropi) היא דרך עפר שחוצה מטעי זיתים. מקורופי הולכים לכפר התיירותי הסמוך קלה נרה (Kala Nera), שם תוכלו לאכול ארוחת צהריים בצל עץ הדולב הגדול בכיכר הכפר. ואז נעלה בשביל מרוצף דרך כפר קטן עד לפסי הרכבת הצרים, שעולים עד ל - מילייס (Milies). המסילה בגובה 200-300 מ 'מעל פני הים. זה נהדר לעקוב אחרי הדרך שעולה בהדרגה. במקומות בהם מסלולי פרדות חוצים את המסילה, נבנו גשרי דרך אבן, מאפייני הנדסה אזרחית מעניינים מהעבר. תוכלו גם לחלוף על פני המערה בה, על פי המיתולוגיה, לימד הקנטאור צ'ירון (Cheiron) את אסקלפיוס (Asklepios) על צמחים רפואיים ועשבי תיבול. במהלך חודשי הקיץ רכבת הקיטור פועלת פעם ביום רק בשבת וביום ראשון.

הליכה 12 ק"מ, עליה 475 מ', ירידה 475 מ'

לינה ב - מילייס (Milies) ב- Hotel Dryalos


יום 8: אחרי ארוחת בוקר מסתיים הטיול .

ניתן לארגן הסעות בתשלום מראש.

המחיר כולל:

 • לינה במלונות כפריים או משפחתיים של 2 או 3 כוכבים  בחדרים פרטיים עם מקלחת ושירותים צמודים.(כל שינוי מסטנדרט הזה יובא לידיעת והחלטת הלקוח מראש).

 • אירוח במלון הסטנדרטי שמופיע בתיאור הטיול מותנה בזמינות, במידה והתפוסה מלאה יוצע מלון אלטרנטיבי לעיתים בתוספת/הורדת מחיר .

 • מדי יום ארוחת בוקר.(ארוחות נוספות לפי התוכנית)

 • העברות עם רכב לפי התוכנית.

 • העברת הציוד ממלון למלון לפי התוכנית .(תיק 1 למטייל !)

 • מפות תיירות ותיאור מפורט של המסלול באנגלית.
  ​  (ישלח במייל לכל משתתף ).

 • שירות גיבוי (קו חם) במהלך הטיול לכל תקלה מנהלתית .

 • קבצי ניווט בתקן GPX (קיים לרוב המסלולים).

 • דמי טיפול של 20 € למשתתף. 

המחיר אינו כולל:

 • טיסות אל ומארץ היעד.

 • העברות לנקודת ההתחלה ומנקודת הסיום.

 • ארוחות שאינן מופיעות בתוכנית.

 • תוספות מזון ושתיה.

 • ביטוח בריאות, חילוץ, ציוד וביטול נסיעה.

 • נסיעות שאינן כלולות או מופיעות בתוכנית.

 • מס עירוני אם נדרש במלון.

 • דמי כניסה לאתרים.

 • הוצאות אישיות . 

תנאי תשלום וביטול : 

 • תחילת החופשה (ההגעה לנקודת תחילת מסלול ההליכה).

 • בעת ההזמנה נדרשת מקדמה הסכום יופיע בהצעת המחיר.

  • במידה ולא ניתן לארגן את הטיול המקדמה תחוזר במלואה.​

  • המקרה של ביטול מצד המזמין מכל סיבה המקדמה תחולט.

 • התשלום המלא יבוצע עד 65 יום לפני תחילת החופשה
  או אם נקבע אחרת.

 • לאחר התשלום ההחזר כספי יהיה בהתאם לתנאי הביטול של הטיול המוזמן.(שונה מטיול לטיול).

 • ​הזמנה מתחת ל 60 יום מתחילת החופשה אפשרית בכפוף לאישור המארגן בחו"ל חישוב מועד הביטול יהיה לפי התנאים הרגילים של הטיול ללא קשר למועד ביצוע התשלום,

 • התשלום יבוצע בעברה בנקאית בשקלים בלבד, במקרה של החזר ינוכה מהסכום עלויות הבנק ודמי הטיפול בסך €20 .

 • מומלץ לרכוש ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה ביוזמת המבוטח. (מרבית חברות הביטוח מציעות את זה)
  תנאים כללים :

 • כל מה שלא הוזכר אינו כלול.

 • התכנית והאירוח כפופים לשינויים עקב אילוצים בשטח.

 • WalkVacations אינה אחראית תקלות כתוצאה מכוח עליון (כולל מזג אוויר).

 • יתכנו עקב מגבלות במסלול ושנויים ברמת הלינה, כל מה שידוע כבר כלול בתיאור המסלול, שנויים בלתי מתוכננים
  יובאו לאישור המזמין מראש.

Anchor 1

מחירי 2024

מ- 28/03/2024 עד 29/04/2024  (S1)

בחדר Double/Twin למטייל - 575 €

4 משתתפים בשני חדרים זוגיים(Double/Twin room) - 505 €

מטייל עצמאי solo, single room למטייל - 915 €

שני מטיילים בשני single room למטייל  - 775 €

חדר לשלושה Triple room למטייל  - 470 €

לפני 28/04 מספר מקומות הלינה מוגבל באגיוס יואניס. ייתכן שיהיה צורך לשהות בסטודיו או בדירה ללא ארוחת בוקר.


מ- 30/04/2024 עד 06/05/2024  (S3)

בחדר Double/Twin למטייל - 635 €

4 משתתפים בשני חדרים זוגיים(Double/Twin room) - 565 €

מטייל עצמאי solo, single room למטייל - 1,015 €

שני מטיילים בשני single room למטייל  - 875 €

חדר לשלושה Triple room למטייל  - 570 €


מ- 07/05/2024 עד 19/06/2024  (S1)

בחדר Double/Twin למטייל - 575 €

4 משתתפים בשני חדרים זוגיים(Double/Twin room) - 505 €

מטייל עצמאי solo, single room למטייל - 915 €

שני מטיילים בשני single room למטייל  - 775 €

חדר לשלושה Triple room למטייל  - 470 €


מ- 20/06/2024 עד 23/06/2024  (S3)

בחדר Double/Twin למטייל - 635 €

4 משתתפים בשני חדרים זוגיים(Double/Twin room) - 565 €

מטייל עצמאי solo, single room למטייל - 1,015 €

שני מטיילים בשני single room למטייל  - 875 €

חדר לשלושה Triple room למטייל  - 570 €


מ- 24/06/2024 עד 25/07/2024  (S2)

בחדר Double/Twin למטייל - 605 €

4 משתתפים בשני חדרים זוגיים(Double/Twin room) - 535 €

מטייל עצמאי solo, single room למטייל - 960 €

שני מטיילים בשני single room למטייל  - 820 €

חדר לשלושה Triple room למטייל  - 500 €


מ- 26/07/2024 עד 31/08/2024  (S4)

בחדר Double/Twin למטייל - 665 €

4 משתתפים בשני חדרים זוגיים(Double/Twin room) - 595 €

מטייל עצמאי solo, single room למטייל - 1,055 €

שני מטיילים בשני single room למטייל  - 920 €

חדר לשלושה Triple room למטייל  - 590 €


מ- 01/09/2024 עד 03/09/2024  (S2)

בחדר Double/Twin למטייל - 605 €

4 משתתפים בשני חדרים זוגיים(Double/Twin room) - 535 €

מטייל עצמאי solo, single room למטייל - 960 €

שני מטיילים בשני single room למטייל  - 820 €

חדר לשלושה Triple room למטייל  - 500 €


מ- 04/09/2024 עד 26/10/2024  (S1)

בחדר Double/Twin למטייל - 575 €

4 משתתפים בשני חדרים זוגיים(Double/Twin room) - 505 €

מטייל עצמאי solo, single room למטייל - 915 €

שני מטיילים בשני single room למטייל  - 775 €

חדר לשלושה Triple room למטייל  - 470 €

אחרי 27/09 מספר מקומות הלינה מוגבל באגיוס יואניס. ייתכן שיהיה צורך לשהות בסטודיו או בדירה ללא ארוחת בוקר.


bottom of page