חוצה האלפים סלובניים 
סלובניה
1/18
77
ק"מ
8
ימים

 580 החל מ 

המחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד 130 €

 כל תאריך שתבחרו :

תאור כללי :
המסלול מקביל ברובו לחלק סלובני של השביל הבינלאומי חוצה האלפים הסגול  (Via alpine Purple Trail) המסלול הסגול ממשיך לאוסטריה ומסתיים בגרמניה (ישנם חמשה מסלולים שחוצים את האלפים אדום ,ירוק, צהוב, כחול וסגול והם חוצים דרך 8 מדינות באירופה).המסלול בדרגות קושי שונות אבל אינו כולל טיפוס הרים.

המסלול יורד לאיטו ממזרח למערב על שביל אלפיני דרך רכסי הרים ,עמקים  וכרי דשא ציוריים , והוא מתאים למיטבי לכת מנוסים ומצוידים בציוד המתאים (נעלי הרים וביגוד מוגן מגשם ומים ורצוי מקלות הליכה).

 

   נקודות השיא (Highjights)  

  • להתארח בכפר ההררי השלו Jezersko Zgornje על הגבול האוסטרי.

  • הליכה לעמקים נסתרים דרך מנהרות פאודליות עתיקות .

  • ביקור באגם בלד (Lake Bled) ) ובוהיני ( Lake Bohinj).

  • לשוטט על פני שדות המרעה הפסטורליים בגן הלאומי טריגלב (Triglav National Park).

 

 

המסלול :

ניתן לקצר את התכנית או להרחיב בהתאם לזמן שעומד לרשותכם .

 

יום 1: הגעה עצמית ל  Zgornje Jezersko

הכפר כפר קטן ורומנטי נמצא בעמק בין הרי האלפים של סלובניה ואוסטריה. כאן נבלה את שני הלילות הראשונים של הטיול .(לינה במלון קטן 3 כוכבים).

יום 2: מ -Zgornje Jezersko ל - Češka koča וחזרה ל -  Zgornje Jezersko
מסלול מעגלי לחימום עד לבקתת היער האלפינית המקסימה m 1543) Češka koča) שהיא אחת העתיקות בסלובניה (נוסדה ב 1900) , הבקתה ממוקמת בצלו הצפוני של ההר המרשים גרינטובק (Mt Grintovec) , מעל קו העצים.
כאן המקום לארוחת צהריים של מטיילים בין המראות של הפסגות ושני עמקים מקבילים , בדרך חזרה למלון ב  Zgornje Jezersko נעבור דרך אגם רועים אלפיני חמוד .

(הליכה: 7 ק"מ , טיפוס מצטבר של 640 מטר וירידה מצטברת של 640 מטר , לינה במלון 3 כוכבים).

יום 3: מ - Zgornje JezerskoJ  ל - Goli Vrh וחזרה ל - Zgornje JezerskoJ 
העברה עם רכב לתחילת המסלול , היום נלך בצדו הצפוני של הרכס האלפיני קמינק (Kamnik Alps)
לעבר הר Goli Vrh. הליכה דרך יער ואחו יביאו אותנו לנקודת תצפית מדהימה על עמק Jezersko.רגל אחת בסלובניה והשנייה באוסטריה עם מראה מרהיב של רכס גרינטיבק (Grintovec) אחרי שנחזור למלון רכב יעביר אתנו לעירה הקטנה פרדוור (Preddvor).

(הליכה: 14 ק"מ , טיפוס מצטבר 700 מטר וירידה מצטברת של  700 מטר , לינה במלון 3 כוכבים).

יום 4: מ - Preddvor ל - St. Jacobs church ו - Hudičev Borst חזרה ל - Preddvor

יום מעט יותר קשה אבל שווה , מתחיל בטיפוס לכנסיית - (St. Jakob (Sveti Jakob ששימש כמקום מקלט ומחסה מפני הטורקים .הטיול ממשיך דרך יער אשוח ומעבר תלול מכוסה בפרחים אלפינים עד Hudicev Borst , ומכאן נעבור דרך אגם Crnjava Lake בחזרה למלון ב פרדוור (Preddvor).

(הליכה: 13 ק"מ , טיפוס מצטבר 850 מטר וירידה מצטברת של 850 מטר ,לינה במלון משפחתי 3 כוכבים ).

יום 5: מ - Preddvor ל-  Ljubelj וסיום ב - Begunje

רכב יעביר אותנו לפתח מנהרת לויבלי (Ljubelj Pass) במקור נחפרה המנברה ע"י סוחרים כדי לקצר את הדרך בין קרניולה (Carniola) שבצד הסלובני לבין קרינתיה  (Carinthia) שבצד האוסטרי , השביל מוליך אותנו דך מנהרה תת קרקעית קצרה ויוצא בצד השני על שביל רועים עתיק עד לכניסה לעמק השלו דראגה (Draga) ולעבר הנקודה הסופית בכפר ההיסטורי בגוניה (Begunje) שהיא עיר מולדתו של המלחין והזמר הסלובקי המפורסם סלבקו אבשיניק (Slavko Avsenik) ולהקת  Oberkrainer band .
הליכה של  2 ק"מ נוספים תביא אותנו  לביקור בחורבת טירת קיימן (Kamen Castle).

(הליכה: 18 ק"מ , טיפוס מצטבר 200 מטר וירידה מצטברת של  700 מטר, לינה במלון היסטורי ומודרני 3 כוכבים).

יום 6: מ - Begunje ל - Bled.

אחרי כמה ימים של הליכה בשטח גבעי והררי לפנינו יום קל ומרגיע של טיול של בוקר על מישור קרנוילן (Carniolan), עליה קצרה תיקח אותנו לעבר כנסית סנט קתרין (St. Catherine's church).
מכאן כבר נראה את הטירה של בלד והעיר בלד.
אל תחמיצו בעת הביקור בבלד (Beld) את ערוץ הווינטגאר (Vintgar Gorge) באורך של 1.6 ק"מ מתחתר בעומק של 150מטר נהר ראדובנה (Radovna) מסודר עם גשרים ושבילים מעץ נוחים ויפים .

(הליכה: 18.5 ק"מ , טיפוס מצטבר 275 מטר וירידה מצטברת של 275 מטר, לינה מלון משפחתי 4 כוכבים .

יום 7: מ - Pokljuka Plateau ל - Lake Bohin

העברה עם רכב מבלד (Bled) לרמת פוקלינקה (Pokljuka Plateau) משם נתחיל ללכת דרך כרי מרעה ובתי חווה מסורתיים עד שנגיע לנקודת התצפית לעבר עמק בוהין (Bohinj Valley) ונרד לעבר יעד הסופי ריצ'ב לאז (Ribčev Laz) לחוף אגם בוהיני (Lake Bohin) שהוא היהלום של שמורת הטריגלב. בדרך תוכלו לבקר במוזיאון בכפר סטודור (Studor) ולראות איך חיו כאן לפני 150 שנה .

(הליכה: 18 ק"מ , טיפוס מצטבר 635 מטר וירידה מצטברת של  200 מטר ,דרגת קושי מתון, לינה).

יום 8: אחרי ארוחת בוקר תוכלו לעזוב או להאריך את השהיה בבוהיני.

מ- 18 במאי עד 17 באוקטובר
המחיר כולל : 7 לילות במלונות כפריים או משפחתיים של 3 או 4 כוכבים בחדרים פרטיים עם מקלחת ושרותים צמודים , מדי יום ארוחת בוקר (ניתן לכלול בתוספת 120 € לאדם גם ארוחות ערב מדי יום במלונות) , העברת הציוד ממלון למלון לפי התוכנית , הקפצות עם רכב לפי התוכנית (בימים 3,5 ו7), תיאור מפורט של מסלול באנגלית, מפות תיירות , פגישת קבלת פנים עם הגעה, שירות גיבוי (קו חם) במהלך הטיול.
 
המחיר אינו כולל  : טיסות, העברה משדה התעופה לנקודת ההתחלה ומנקודת בסיום , ארוחות שאינן מופעות בתוכנית, תוספת מזון ושתיה,  ביטוח ציוד וביטוח רפואי, הוצאות אישיות.
  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black