טרק מערב קפריסין

מסלול הליכה ב - 

קפריסין

1/27

המחיר לאדם בחדר זוגי
מחיר ליחיד בחדר זוגי צור קשר

€ 675

החל מ -

 כל תאריך שתבחרו :

מ- 15 לספטמבר עד 15 למאי
עדיפות לאביב
קל.jpg
110
ק"מ
8
ימים

המחיר כולל:

 • לינה במלונות כפריים או משפחתיים של 2 או 3 כוכבים  בחדרים פרטיים עם מקלחת ושירותים צמודים.(כל שינוי מסטנדרט הזה יובא לידיעת והחלטת הלקוח מראש).

 • מדי יום ארוחת בוקר.(ארוחות נוספות לפי התוכנית)

 • העברות עם רכב לפי התוכנית.

 • העברת הציוד ממלון למלון לפי התוכנית .(תיק 1 למטייל)

 • מפות תיירות ותיאור מפורט של המסלול באנגלית.
  ​  (סט אחד ל 1-4 משתתפים).

 • שירות גיבוי (קו חם) במהלך הטיול לכל תקלה מנהלתית .

 • דמי טיפול של 20 € .

 

המחיר אינו כולל:

 • טיסות אל ומארץ היעד.

 • העברות לנקודת ההתחלה ומנקודת הסיום.

 • ארוחות שאינן מופיעות בתוכנית.

 • תוספות מזון ושתיה.

 • ביטוח בריאות וחילוץ, ציוד וביטול נסיעה.

 • נסיעות שאינן כלולות או מופיעות בתוכנית.

 • מס עירוני אם נדרש במלון.

 • דמי כניסה לאתרים.

 • הוצאות אישיות .

 

תנאי תשלום וביטול : 

 • תחילת החופשה (ההגעה לנקודת תחילת מסלול ההליכה).

 • בעת ההזמנה נדרשת מקדמה של 100 € למשתתף
  (למעט בבריטניה שהמקדמה 160
   £ )

  • במידה ולא ניתן לארגן את הטיול המקדמה תחוזר במלואה.​

  • המקרה של ביטול מצד המזמין מכל סיבה המקדמה תחולט.

 • התשלום המלא יבוצע עד 60 יום לפני תחילת החופשה.

 • ניתן לבטל תוך 7 ימים ולקבל החזר כספי לא כולל המקדמה.

 • לאחר  53 יום ממועד תחילת החופשה אין החזר כספי למבטלים.

 • ​הזמנה מתחת ל 60 יום מתחילת החופשה אפשרית בכפוף לאישור המארגן בחו"ל חישוב מועד הביטול יהיה 53 יום לפני תחילת החופשה ללא קשר למועד ביצוע התשלום,

 • התשלום יבוצע בעברה בנקאית בשקלים בלבד , במקרה של החזר ינוכה מהסכום כחוק דמי ביטול 5% או 100 ש"ח הנמוך מבניהם ,וסכום המקדמה (אם שולם).

 • מומלץ לבצע ביטוח ביטול כולל שרותי קרקע.
   

תנאים כללים :

 • כל מה שלא הוזכר אינו כלול.

 • התכנית והאירוח כפופים לשינויים עקב אילוצים בשטח.

 • WalkVacations אינה אחראית תקלות כתוצאה מכוח עליון (כולל מזג אוויר).

 • יתכנו עקב מגבלות המסלול שנויים ברמת הלינה, כל מה שידוע כבר כלול בתיאור המסלול, שנויים בלתי מתוכננים יובאו לאישור המזמין מראש.

 • בתקופת מגפת הקורונה תנאי הביטול יוגמשו ויותאמו למציאות ולכללים בזמן הרלוונטי בישראל ובמדינת היעד.

מחיר לאדם בחדר זוגי

מחיר קבוע לכל העונה 

מערב קפריסין היוונית

באו לחקור את האזור ההררי הפחות שחוק בקפריסין ,זהו מסלול ההליכה בחלק המערבי הקריר יותר של האי השכן ולכן ניתן לעשות זאת בצורה נעימה מאוד בסתיו, בחורף ובאביב. עיקר המסלול הוא הליכה בין בין כפרים קטנים , שמורת טבע, נחלים זורמים ואתרי שימור. ההליכה מתחילה בשמורת הטרודוס המתויירת יחסית וממשיכה לתוך האזור המערבי ההררי וכוללת את שביל ההליכה הגבוה ביותר בקפריסין, עד לסיום בחוף אפרודיטה המיתולוגי, (אפשרות חלופית ולמסלולי הליכה באזור נמוך יותר במקרה של שלג).

לידיעתכם :
המסלול אינו מסומן בשטח וניווט (הפשוט יחסית) באמצעות מפות , סיפור דרך וקבצי ניווט מעודכנים .

המסלול :

ניתן לקצר את התכנית או להרחיב בהתאם לזמן שעומד לרשותכם .

יום 1: הגעה עצמית ל- קקופטריה (Kakopetria) 
נגיע משדה התעופה בתחבורה ציבורית או באמצעות הסעה שהוזמנה מראש לתחילת המסלול בחלק העתיק של הכפר התיירותי קקופטריה שבלב הרי הטרודוס , שם הם נשהה שני לילות. בהתאם לזמן ההגעה חוכלו לנוח ולחקור את החלק העתיק של הכפר ו / או לבקר בשני אתרי מורשת עולמית של אונסקו כנסיות מצויירות שנמצאות במרחק הליכה מהמלון.

לינה ב  - קקופטריה (Kakopetria) .

יום 2:  שתי אפשרויות לפי העדפתך (או כאילוץ עקב שלג).

אפשרות ראשונה - היום מתחיל בהעברה ברכב לכיכר טרודוס, תחילת שביל ארטמיס (Artemis Trail), . שהוא מסלול הליכה באזור הגבוה של הרי הטרודוס (Troodos) בגובה כללי של 1700 מטר ומקיף את פסגת הר האולימפוס המקומי. שביל ארטמיס מציע נוף פנורמי מעולה של חלקים שונים בקפריסין. ההליכה משלבת אדמה סלעית , שבה שוכן הערער הטרודוס האנדמי (ייחודי לאזור), עם קטעים מיוערים של אורן שחור. מסלול ההליכה עובר ליד כמה עצים עתיקים מאוד וענקיים בני כ-500 שנה כל אחד, שלצדם יש שילוט עם הסברים. להליכה ערך גבוה מאוד גם למתעניינים בגיאולוגיה. יש לציין שכאשר יש שלג, (בדרך כלל כמה שבועות או כמה חודשים בכל שנה) מומלץ לא לעשות את המסלול הזו.
החלופה המקומית היא מסלול מפלי קלדוניה (Caledonia Waterfalls) שגם הוא מתחיל בכיכר טרודוס המסלול עובר דרך יער צפוף וממשיך לאורך הנהר הקר קריס פוטמוס (Kris Potamos), שבו יש זרימה במשך כל השנה (לא טיפוסי לקפריסין). הדרך חולפת על פני מפלי קלדוניה, שנופלים מגובה של 12 מטר בלב החורש יפה.

תוכלו לבחור אם לעשות רק אחד מהמסלולים או את שניהם.

הליכה 10 ק"מ או מסלול משולב 19 ק"מ, עליה 900 מטר, ירידה 1000 מטר.

אפשרות שניה - נתחיל בהעברה ברכב לנקודה הצפון מערבית של שביל מדרי זה מסלול הליכה על פסגת ההר מדרי (Madari) בגובה כללי של 1300 מטר. ההליכה היא על שביל טבע מעגלי שמציע שילוב של בתי גידול (כולל יער ארז קפריסאי), נופים פנורמיים מעולים, ותצורות הסלע יוצאות דופן באזור (המכונה כראוי 'Teishia tis Madaris' שמשמעותה 'חומות מדרי'). מי שמחפש טיול ארוך יותר יכול לשלב אותו עם מסלול מעגלי נוסף (תוסםת כ- 3 ק"מ), או ללכת לכיוון פאנאגיה טו אראקה (Panagia tou Araka) הכנסייה צבעונית שמוכרזת כאתר מורשת עולמית של אונסקו (תוספת כ-6 ק"מ)  .

הליכה 13 ק"מ , עליה 800 מטר, ירידה 800 מטר.

נקודת האיסוף בסוף היום (אחת משלוש אפשרויות) תיקבע לפי המסלול הנבחר, כמובן יש לתאם זאת ערב קודם עם המסיע.

לינה ב  - קקופטריה ( Kakopetria) .

יום 3: עמק פלאטי (Platy Valley) ושביל הגשרים מימי ביניים (Medieval Bridge Walk)

היום מתחיל בהעברה עם רכב להתחלה המסלול המוצל בעמק פלאטי (Platy Valley), בחלקו הראשון מסלול ההליכה במקביל לזרימה בנחל, סכוי גדול כאן שנפגוש כאן כבש מופלון (Mouflon),זה כבש בר פראי האב הקדמון של כבש הבית,בחלקו השני המסלול הוא קטע משביל הגשרים מימי הביניים, שעל פי המסורת המקומית שימש אורחות גמלים (אנחנו עדיין במזרח התיכון) הנושאות חומר שניכרה במכרות הנחושת בצד הצפוני של טרודוס לנמל פאפוס לייצוא.
רכב יאסוף אותנו מהגשר הוונציאני קלפסוס (Kelephos) לכפר סלמיו (Salamiou) או טרצ'יפולה (Trachypedoula) בהתאם למקום הלינה המתוכנן.

הליכה 16 ק"מ , עליה 400 מטר, ירידה 800 מטר.

לינה כפר סלמיו (Salamiou) או טרצ'יפולה (Trachypedoula), ארוחת ערב .


יום 4 : עמק זירוס פוטמוס (Xeros Potamos Valley)

מסלול הלליכה היום בעמק הנהר זירוס פוטמוס (Xeros Potamos Valley), שיופיו הטבעי משובץ במיבנים מתקופת ימי הביניים (טחנות מים והגשר הוונציאני). מהגשר נמשיך דרך יער פפוס עד לכפר פנו פאנאיה (Pano Panagia). ישנו אלמנט הרפתקני בהליכה, מכיוון ששביל הליכה סמוך לגדת הנהר מחייב לחצות את הנהר מספר פעמים (לפחות שלוש פעמים). כדאי להביא סנדלים או נעלי ההליכה למים כדי ללכת ליד (ובתוך) אפיק הנהר.

הליכה 21 ק"מ , עליה 900 מטר, ירידה 700 מטר.

לינה פנו פאנאיה (Pano Panagia)

יום 5: עמק עֱזוּזָהּ (Ezousa) הירוק דרך - פיטי (Phiti) ל- לאסה (Lasa).

ביום החמישי לטיול נרד דרך עמק עֱזוּזָהּ (Ezousa) לכפר קנביויו ומשם נעלה לכפר פיטי (Phiti) שנבנה מאבן ומשומר היטב (לפני שנגיע לכפר לאסה (Lasa) הסמוךבו נבלה את הלילה).
בדרך נהנה מנופי העמק הרחב והאגם המלאכותי קנאביו (Kannaviou) ונפגוש במספר הולך וגדל של עצי אלון, שהיה פעם עץ דומיננטי באזורים גדולים בקפריסין. בכפר פיטי  תהיה להם הזדמנות לצפות באריגת 'פיתקיוטיקה' (Phithkiotika), הטקסטיל הצבעוני הנודע המיוצר בכפר פיטי.

הליכה 13 ק"מ , עליה 400 מטר, ירידה 700 מטר.

לינה כפר לאסה (Lasa), ארוחת ערב.

יום 6: אגם ועמק אברטו (Evretou) עד ל-דרושיה (Droushia)

נתחיל את היום בירידה לעבר אגם אברטו (Evretou), האגם מעשה ידי אדם בצורה של חצי סהר מוסיף למראה המגניב של העמק  מהאגם המלאכותי נעלה  לכפר דרושיה (Droushia) בדרך נבקר בכנסייה הנסתרת היטב, בת מאות שנים רבות, היפה של אגיה פרסקבי (Agia Paraskevi).
הערה: המסלול מתחיל בכפר לאסה ומשם הולך לכפר פיטי הסמוך לפני שהוא יורד לעמק Evretou. יש אלטרנטיבה (חלק ראשון) של המסלול שהוא מעט יותר קצר ויורד היישר מכפר לאסה לעמק אברטו כמובן על חשבון מראות ונופים.

הליכה 23 ק"מ , עליה 900 מטר, ירידה 900 מטר.

לינה דרושיה (Droushia).

יום 7: שביל אפרודיטה ופנורמת חצי האי אקאמאס (Akamas peninsula)

המסלול של היום האחרון חוצה את חצי האי אקאמאס (Akamas peninsula) המרהיב נהנה מנופים מרהיבים של של החוף המערבי ובהמשך מעל פיסגת מוטטי טיס סוטיראס (Moutti Tis Sotiras) המרשימה גם את החוף צפוני והצפון המערבי שלאורכו הדרך לפומוס (Pomos) שנקראת פנורמת חצי האי אקאמאס (Akamas peninsula) לסיום נבקר במערת אפרודיטה בבריכה בטבעית מתחת לעץ התאנה כאן על פי המיתולוגיה היוונית היא פגשה את אהובה אדוניס בבריכה כשהוא עצר לשתות בזמן ציד.

הליכה 21 ק"מ , עליה 500 מטר, ירידה 1000 מטר.

לינה בחוף אפרודיטה (Aphrodite Beach)

יום 8: אחרי ארוחת בוקר מסתיים הטיול .