top of page
חיפוש

חצי האי פיליון - גן עדן לטיולים

נילי ואבינועם , פליון , אוקטובר 2022

שלום רוני

היום הראשון של ההגעה לפרטוריה עבר חלק. נסענו באוטובוס. הערכות המחיר שנתת נכונות.

סיימנו את היום השני , מסלול מעגלי מ- ולפורטריההמסלול היה וואו!

שלכת צבעונית , עצי תפוח , ערמונים ובכל פניה זווית נוספת מהנוף המדהים של המפרץ והנמל בוולוס , כל פעם מגובה רב יותר.

השיטוט בפורטריה ומקריניציה היה מקסים . והירידה בנחל בסוף ב"שביל הקנטאורים" היה סוכריה מתוקה לסיום.

המלון טוב מאד . קיבלנו חדר עם מרפסת ונוף למפרץ.

יום שני ושלישי בטיול

לוגיסטיקה:

מזוודות הגיעו בשלום למלון manthos בxania.מסלול היה 4.5 שעות.תיאמנו עם מלון manthos את ההסעה מחר kisos והקפצת המזוודות.הערה כללית: במלונות בארץ יש ערכות קפה/תה. ביוון אין. מטיילים צריכים לדעת מראש להתארגן בנושא.

המסלול אתמול והיום:

העונה של הסתיו מביאה צבעי שלכת מדהימים, ולאורך המסלול יש שפע של עלי שלכת, ערמונים, ענבים, תפוחי עץ ושזיפים. אכלנו מהפירות בתיאבון, עם הערמונים לא הבנו מה לעשות.פגשנו ביער ציידים שנראו כאילו ברחו מסרט מצוייר של פטר והזאב,

גברים מגודלים עם שפמים ענקיים, רובי צייד ארוכים ושרשראות כדורים על החזה. לא פחדנו בכלל.ראינו סתווניות בשני גוונים, רקפות קטנות ("רקפת יוונית" בארץ גדולה יותר). לוטם פורח ועוד פרחי סתיו.ציפורי ירגזי עם בטן צהובה, נחליאלי צהוב, עורב שהשליך אגוזי מלך על הכביש, וציפור יונק דבש ננסי בגודל של צרעה גדולה. אבל אשתי אומרת שכרגיל אני טועה, וזה מעופף אחר.

ביומיים האחרונים עלינו עליות משמעותיות מאוד, כ 500-600 מטר גובה מצטבר, כשברקע כל הזמן הנוף של מפרץ וולוס. נוף מדהים שרק השתבח ככל שעלינו.בתור אוכלי צימחוני, קל מאוד להסתדר ביוון עם גבינות עזים וכבשים, לחם טרי וירקות ופירות.

מחכים לבאות.

יום רביעי בטיול:

לוגיסטיקה:

במלון מנטוס בחאניה, היינו אורחים יחידים. קיבלנו חדר עם מרפסת לנוף. בעלי המלון מקסימים, המלון מבריק מנקיון, עיצוב בסגנון עתיק. המקלחת מוזרה, סוג של חידה לא מצחיקה, שהתקשינו לפתור.אכלנו ארוחת ערב במלון. ארוחה צמחונית טובה וזולה יותר מבפורטריה.

בבוקר קמנו לגשם וערפל. הערפל השתרע עד קיסוס, כך שבכלל לא היה רלוונטי ללכת במסלול לקיסוס.

באגיוס יואניס, נדמה שאנחנו כמעט האורחים הבודדים בכפר. כמעט הכל סגור. החנות והמאפיה היחידים שפתוחים, עם סחורה מינימלית ביותר. שודרגנו חינם לחדר עם מרפסת נוף לים. הים גלי מאוד.

הטיול עצמו:

הליכה בתוך יער בשלכת, צבעי שלכת מרהיבים במיוחד. חציית נחל זורם ויפה. עם בולדרים דרמטיים. הליכה בקלדרימי בתוך "מנהרות" צמחיה. אכלנו אגוזי מלך, שנפלו על השבילים. בדרך נוף של יערות, וים (החוף המזרחי, בניגוד ליומיים הקודמים שהנוף היה של החוף המערבי).ראינו חלמוניות צהובות. היום כולל ירידות תלולות, והלכנו תוך כדי גשם קל מאוד. יתכן שאם היינו הולכים בגשם כבד או מייד אחרי, ההליכה הייתה הופכת קשה, בגלל סכנת החלקה.

לסיכום: יום מקסים. מחכים בקוצר רוח להמשך.

יום חמישי לטיול

בוקר טוב.

אתמול היה יום מהמם. הנוף יפה יותר מכל התמונות. לא רצינו לעזוב את הים...

בעליה אכן היו קטעים עם שיחי פטל שחסמו את השביל. כל פעם עשינו שיקול אם להתעקש או להאריך את המסלול על הכביש. בסך הכל יצאנו שלמים ובריאים.

מלון יוניקורן , אכן יוניקורן... נותן תחושה של מאה אחרת....

ממש חוויה מיוחדת.

יום שישי בטיול:

לוגיסטיקה מתוקתקת חבל על הזמן. כל מלון מכיר מראש את ההזמנה שלנו, ואת העברת המזוודות, ללא שום בעיה.

מלון last unicorn פנינה אמיתית.

מלון dryalos , נראה בסדר. כרגיל בטיול הזה, כמו כולם לפניו, (חוץ מ unicorn) נתנו לנו חדר מרפסת, נוף לים.

ביקשנו קומקום חשמלי וקיבלנו.

הטיול:

הליכה מצנגרדה למייליס. יום הליכה ארוך יחסית, עם כל מה שיש לפיליון להציע: קלדרימי עתיקים,(אפילו ראינו פרדות בצד אחד הקלדרימי), יערות מסוגים שונים - דולבים וערמונים, אלונים, ועוד סוג שלא הכרנו.מרבדי רקפות אינסופיים, חלמוניות, פטריות, סתווניות ועוד. פרפרים רבים. מאוד מופתע מתחילת הטיול ממיעוט הציפורים. שלכת צבעונית וקליפות קוצניות של הערמונים, שמהווים מצע רך להליכה לאורך חלקים ארוכים של הדרכים בעונה הזו.רוב הדרך היה לנו נוף לים. בהתחלה נוף לחוף המזרחי, עם הצוקים והמפרצים, ובהמשך היום לחוף המערבי עם ההרים הגבוהים סביבו והאיים הקטנים. נקודת השיא של היום הייתה תצפית הימים. - כשראינו את שני החופים מאותה נקודה.הערה: גשר האבן הגדול בנקודה 4, קרס. עדיף להמשיך בכביש, ולא לרדת אליו.

באופן כללי, סימון השבילים היה קצת פחות מהודק היום מהימים הקודמים. היו חסרים כמה שלטים שהופיעו בהסבר, ורמת הסימונים בדרך הייתה פחות טובה.

הסבר איך להגיע למלון לא ברור מספיק. לא מצאנו את הדואר שממנו יורדים למלון. בסוף נעזרנו בgoogle maps והגענו.

יום שביעי בטיול:

לוגיסטיקה;

המלון במייליס נחמד. כמובן שאנחנו אורחים יחידים...

המלון סידרו לנו מונית שתחזיר אותנו מהים (התעצלנו...)המלון עשה לנו תיאומים לנסיעות באוטובוסים לוולוס ולסלוניקי.

הטיול:

הליכה נחמדה לקלה נרה. יער, זיתים (עכשיו מסיק ). מערת כירון, לא מרשימה.

קלה נראה ברגע הראשון מאכזבת, כי זה כל כך כמו הכנרת. אבל אחרי האכזבה הראשונית, המים צלולים והחוף נקי כמו שהכנרת בחיים לא תהיה. רואים במים המון דגים. הזמנו קוקטייל, והעברנו יום מנוחה מוחלטת על החוף. כל כך נהננו, על שויתרנו לעצמנו ועלינו עם מונית.

פריחת חלמוניות בעיצומה! מרבדים שלא ראיתי כמוהם בארץ.

מחר - מתחילים במסע הארוך הביתה... לפרטים על המסלול

463 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page