חיפוש

ויה ספלוגה - משווייץ לאיטליה מירי ונועם ספטמבר 2016

עודכן ב: 25 מאי 2019

מירי לוי ונועם צפריר, ספטמבר 2016

סיימנו את הויה-ספלוגה לפני מספר ימים.

ראשית אני רוצה להודות לרוני על העזרה הרבה לפני הטיול. תמיד זמין לענות על שאלות ולייעץ לגבי הטיול. אין לי ספק שזה לא הטיול האחרון שאארגן דרך רוני. הטיול עצמו התנהל ללא תקלות. העברות הציוד, המלונות והערכה שחיכתה לנו במלון הראשון... הכל לפי איך שרוני הבטיח. המלונות הם מלונות טובים של רמה בסיסית, שזה בדיוק מה שהזמנו וציפינו.

לגבי ויה-ספלוגה, מדובר במסלול הליכה מדהים ביופיו. בחלק השווייצרי של המסלול יש נופים שווייצריים קלאסיים של הרים, אחו, אגמים וכפרים ציוריים. החלק האיטלקי, ובמיוחד החלק של קארדינלו גורג' מאופיין יותר בערוץ נחל עמוק.

מדובר במסלול ברמת קושי בינונית. מצד אחד המסלול לכל אורכו משולט ומסומן ואין צורך להיות בעל ידע בניווט. נדרשת רק ערנות במספר נקודות בדרך שבהם השביל מתפצל או הסימון מעט לא ברור, ובמיוחד בתוך הכפרים. כמו כן, המסלול לכל אורכו הוא על שביל מסודר (יותר או פחות) ואין הליכה שאינה על שביל. מצד שני, יש לא מעט עליות וירידות לא קלות, כך שנדרש כושר גופני ברמה טובה. מבחינת ציוד, נעלי הליכה טובות הן הכרח. יש לקחת בחשבון גם את מזג האוויר. לנו לא היה מזל, והיום היחיד שבו מזג האוויר היה חורפי היה כשעלינו למעבר ההרים בין שוויץ לאיטליה. הטמפרטורה למעלה הייתה קרובה לאפס מעלות, וטוב שהיה לנו ציוד חורף. עם זאת שמזג האוויר באותו יום היה חורפי וגשום, זה נותן אופי מעניין אחר לנוף ולטיול עצמו, כך שהייתה חוויה נהדרת. כדאי להתייעץ עם המקומיים לגבי יציאה למסלול כשיש גשם, הם ידעו אם זה בסדר מבחינה בטיחותית, וכך עשינו אנחנו. נכנסנו לרוב האטרקציות בדרך עם הוואוצ'רים שמגיעים עם הערכה של הטיול. אני ממליץ במיוחד על המעיינות החמים באנדיר שהם סיום נפלא ליום הליכה, על ויאמלה גורג', ועל רופלה גורג'.

לסיכום, מסלול נהדר שכבר נותן חשק לטיול הבא. ושוב, תודה רבה לרוני!11 צפיות0 תגובות

פורטופינו וצ'ינקווה טרה בחבל ליגוריה

איטליה
מסלול הליכה ב -
החל מ -
€ 630

ויה ספלוגה קלסי משוויץ לאיטליה

איטליה
מסלול הליכה ב -
החל מ -
€ 599

שביל דינגל הכי אירלנד שאפשר

אירלנד
מסלול הליכה ב -
החל מ -
€ 635
80105_TRIPG_campaign_banners_29-82_800X1

Roni@walkvacations.com     972-54-9911203

דברו איתנו