קמינו דה סנטיאגו דה קומפוסטלה (8 ימים)
טרק בספרד ( מסיירה לסנטיאגו 115 ק"מ)

1/19
115
ק"מ
8
ימים

המחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד 250 €

 570 החל מ 

קמינו דה סנטיאגו דה קומפוסטלה

 

הקטע האחרון דרך הצליינים המפורסמת והשלישית בחשיבותה בעולם הנוצרי (אחרי רומא וירושלים) מסלול הצליינים מסתיים בסנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostela) שבמחוז גליסיה בצפון מערב ספרד שם קבור השליח יעקב בן זבדי (בספרדית Santiago).
המסלול שלנו עובר בדרך הצרפתית – (Camino Francés /The French route) שהיא הפופולרית ביותר מתוך 5 הדרכים שמוליכות לסנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostela). 

המסורת של העלייה לרגל בדרך קיימת מעל 1,000 שנה, כ-75,000 עולי רגל צועדים או רוכבים בדרך מדי שנה. חלק ניכר מעולי רגל אלו אינם מייחסים חשיבות רבה להיבט הדתי של המסלול.

ההליכה בשביל ובעיקר בקטע האחרון היא לא רק חוצה דרך נופים וכפרים יפים ואופייניים לאזור אלה יש בה אווירה מיוחדת של ההולכים בשביל .

סמלי השביל ומשמעותם  :

סמל הצדפה – הצדפה היא "ה"סמל של העלייה לרגל לסנטיאגו. אפשר לראות אותה בעיקר כסימון דרך מרכזי, על צליינים וכעיטור החוזר על עצמו לאורך הדרך, הצדפה מסמלת בצורתה את כל הדרכים לסנטיאגו המתנקזות לנקודה אחת.

צלב של סנטיאגו – סמל נוסף הקשור לעלייה לרגל הוא סמל הצלב של מסדר סנטיאגו. ניתן לראות אותו על חפצים שונים – החל מרקמה על בגדי צליינים ועד קישוט על "עוגת סנטיאגו" המסורתית. מסדר האבירים של סנטיאגו נוצר במאה ה-12 במטרה להגן על הצליינים בדרכם לעיר הקדושה. הצלב מעוצב בצורת פגיון בעל קצה משונן וקצוות הניצב מעוצבות בצורת הפלור דה ליס (פרח השושן). הפגיון מסמל את האופי הצבאי של המסדר.

החץ הצהוב – החץ הצהוב הוא ידידו הטוב של הצליין. ביחד עם סימוני דרך אחרים, הוא מורה למטייל את הכיוון הנכון. כמו הצדפה, החץ הפך לסמל בולט ומוכר של העלייה לרגל לסנטיאגו, אך אין מאחוריו סיפורים רבים. החץ הצהוב הוא סמל מודרני מהמאה ה-20.

 

המסלול :

יום 1: הגעה עצמית ל-סריה (Sarria)

אפשר להגיע בתחבורה ציבורית או רכבת משדה התעופה של מדריד.(למי שחשובה תעודת צליין ניתן לקבל במנזר המקומי בסריה צריך להחתים פעמיים ביום בדרך), אם הגעתם מוקדם אפשר לקחת מונית ולבקר בסאמוס (Samos) שנמצאת על נתיב הקמינו לפני סריה המנזרים שנבנו במאה 6 לספירה לכבוד עולי הרגל ואפילו לחזור רגלית ל-סריה (14 ק"מ, עליה מצטברת 100 מטר) ולהרוויח קטע נוסף ויפה של הקמינו.
לינה ב - סריה (Sarria).

יום 2: מ - סריה (Sarria) ל - פורטומארין (Portomarín).

הדרך מוליכה אותנו לליבה של גלציה (Galicia) שבו הצבע הירוק שולט, נפגוש את האסמים המיוחדים של האזור ההוריוס (Horreos) שהוא אסם אבן שמוגבה על ארבע עמודים . הדרך ממשיכה בנוף מכושף שמוביל אתנו לפורטומארין (Portomarín) הגשר יפה בכניסה לפורטומארין .בשנות ה-60 בנו סכר שהעלה את מפלס המים של הנהר, והוא הציף את העיר העתיקה שאת חורבותיה ניתן לראות מבצבצים מן המים. הכנסייה של העיר פורקה ע"י התושבים והועברה אל ראש הגבעה, ומסביבה בנו את העיר החדשה. 

הליכה 22 ק"מ, עליה 200 מ',ירידה 300 מ', לינה בפורטומארין (Portomarín), ארוחת בוקר, העברת ציוד.

 

יום 3: מ - פורטומארין (Portomarín) ל - פאלאס דל ריי (Palas de Rei).
המסלול היום מתחיל בירידה לאורך הרחוב הראשי של פורטומארין (Portomarín) ועליה עדינה סביב הר סן אנטוניו שאר היום הוא קליל הדרך לוקחת אותנו דרך חורשות אקליפטוס והמון שיחי פטל עד ל-פאלאס דל ריי (Palas de Rei) צומת דרכים צליינית וצבאית חשובה בעבר, מכאן בעל המלון יאסוף אותנו למלון ב-פידרי (Pidre).

הליכה 25 ק"מ,עליה 450 מ',ירידה 300 מ', לינה ב-פידרי (Pidre),ארוחת בוקר,ארוחת ערב, העברת ציוד.

 

יום 4: מ - פאלאס דל ריי (Palas de Rei) ל-מלידה (Mélide).
בבוקר נועבר בחזרה ל- פאלאס דל ריי (Palas de Rei) למקום שעצרנו אתמול ונמשיך מסלול.

היום הדרך עוברת בין גבעות ירוקות ובתים מסורתיים שנקראים פאזוס (Paseos) לידם האסמים המורמים מעל פני הקרקע, החל מקוטו (Coto) מתחילה "טבלת היאוש" של המסלול ושהן אבני דרך ועליהן כתוב מספר הק"מ שעוד נותרו עד קמפוסטלה. מלידה (Mélide).היא הנקודה במתחבר הקמינו פרימיטיבו (Camino Primitivo)שנחשב לקמינו המקורי (אבל מאוד אתגרי) עם הדרך הצרפתית שאנחנו הולכים בה.

הליכה 15 ק"מ,עליה 220 מ',ירידה 310 מ', לינה ב - מלידה (Mélide) ארוחת בוקר,העברת ציוד.

 

יום 5: מ - מלידה (Mélide) ל -ארזואה (Arzua)

הדרך ממשיכה בין הגבעות הירוקות של גליציה בדרך נחצה כפרים, נתיבי מים יערות אלונים וחורשות אקליפטוס עד שנגיע ל - ארזואה (Arzua).

הליכה 14 ק"מ,עליה 250 מ',ירידה 320 מ', לינה ארזואה (Arzua),  ארוחת בוקר, ארוחת ערב, העברת ציוד.
הערה :

אם אתם מתאכסנים במלון קאזה לוקאס (Casa Lucas) שנמצא ב-ארזואה כ 9 ק"מ מהשביל , אנא התקשרו למארחים שלכם ובקש מהם לאסוף אתכם ב-ארזואה. למחרת בבוקר תעברו חזרה ל-ארזואה, כדי להתחיל את מסלול ההליכה של היום הבא ,

יום 6: מ - ארזואה (Arzua) ל - ארואה  (A Rúa)

הקטע הזה של הדרך הוא אולי הפחות מעניין מבחינה נופית ברובו הוא צמוד לכביש הראשי אבל הוא מאוד מעניין הבחינה האנושית הזדמנות להתחבר אל מטיילים ועולי הרגל שמתרגשים לקראת היום האחרון של המסע (בחלקם הלכו כ 900 ק"מ) המסלול כמו היום הקודם עובר בין באזור כפרי בין גבעות גלציה עד שנגיע ל - ארואה  (A Rúa),

הליכה 18 ק"מ,עליה 200 מ',ירידה 225 מ', לינה ארואה  (A Rúa),  ארוחת בוקר , ארוחת ערב, העברת ציוד.

 

יום 7: מ- ארואה  (A Rúa) ל - סנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostela).

זה הקטע האחרון לכאן מגיעים הצליינים וההולכים בשביל מכל הכיוונים והדרכים , תחושו בוודאי את האווירה המיוחדת המלכותית משהו בכניסה לעיר, שהיא גם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הדרך עוברת הר מונט דה גוזו (Monte de Gozo) שמעניק תצפית יפה על כל העיר שם הצליינים עוצרים בפעם האחרונה לרחוץ פנים ורגלים במעיין לאבקולה (Lavacolla) (שזה גם שמו של שדה התעופה בינלאומי בקמפוסטלה), הכניסה דרך הפרברים מובילה דרך אתרים יפים וחשובים של העיר המיוחדת הזאת.

הליכה 21 ק"מ,עליה 175 מ',ירידה 175 מ', לינה ב -  סנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostela), ארוחת בוקר , העברת ציוד.

 

יום 8: אחרי ארוחת בוקר מתחילים את המסע חזרה הביתה.

ניתן לאחד את יום 5 ויום 6 ליום הליכה אחד של 29 ק"מ המחיר יהיה 550 €

מתחילת אפריל ועד סוף אוקטובר 
2019

 כל תאריך שתבחרו :

המחיר כולל:

 • לינה במלונות כפריים או משפחתיים של 3 או 4 כוכבים  בחדרים פרטיים עם מקלחת ושירותים צמודים.

 • מדי יום ארוחת בוקר.

 • 3 ארוחות ערב  בימים 3/5/6 (לא כולל שתייה)

 • העברות עם רכב לפי התוכנית,

 • העברת הציוד ממלון למלון לפי התוכנית .

 • מפות תיירות ותיאור מפורט של המסלול באנגלית.

 • שירות גיבוי (קו חם) במהלך הטיול.

 • דמי טיפול של 20 € 

 

המחיר אינו כולל:

 • טיסות אל ומארץ היעד.

 • העברות לנקודת ההתחלה ומנקודת הסיום.

 • ארוחות שאינן מופיעות בתוכנית.

 • תוספות מזון ושתיה.

 • ביטוח ציוד וביטוח וחילוץ רפואי.

 • נסיעות שאינן כלולות או מופיעות בתוכנית.

 • דמי כניסה לאתרים.

 • הוצאות אישיות .

 

תנאי ביטול : 

 • תחילת החופשה (ההגעה לנקודת תחילת מסלול ההליכה).

 • התשלום המלא יבוצע עד 60 יום לפני תחילת החופשה 

 • ניתן לבטל תוך 14 יום ולקבל החזר כספי מלא .

 • לאחר  45 יום ממועד תחילת החופשה אין החזר כספי למבטלים.

 • תשלום מתחת ל 60 יום מתחילת החופשה אפשרי בכפוף לאישור המארגן בחו"ל אך חישוב מועד הביטול היה 45 יום לפני תחילת החופשה ללא קשר למועד התשלום .

 • התשלום יבוצע בעברה בנקאית בלבד , במקרה של החזר ינוכה מהסכום כחוק דמי ביטול 5% או 100 ש"ח הנמוך מביניהם ,דמי הטיפול בסך 20 € לא יוחזרו.

תנאים כללים :

 • כל מה שלא הוזכר אינו כלול.

 • התכנית והאירוח כפופים לשינויים עקב אילוצים בשטח.

 • WalkVacations אינה אחראית תקלות כתוצאה מכוח עליון (כולל מזג אוויר).